Nowoczesne biurowce przyjazne środowisku – szkło SunGuard® firmy Guardian w Pixel Allegro w Poznaniu

Dodano: środa, 02 marca 2016 12:53

Projektowanie obiektów przyjaznych środowisku to jeden z najpopularniejszych trendów architektonicznych ostatnich lat. Takie podejście przejawia się między innymi poprzez lokowanie budynków w otoczeniu zieleni, świadomy wybór najlepszej jakości materiałów, a także kształtowanie ich bryły w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać naturalne źródła energii.

Przykładem budynku, który stanowi doskonałe ucieleśnienie ekologicznych standardów jest poznański biurowiec Pixel Allegro. Na jego przeszklonej fasadzie wykorzystane zostało szkło SunGuard® SN 62/34 firmy Guardian. Nowoczesny, funkcjonalny i niebywale oryginalny biurowiec Pixel to jeden z najciekawszych i najpiękniejszych obiektów architektonicznych, które w ostatnich latach powstały w Poznaniu.

Największym atutem budynku zaprojektowanego przez pracownię JEMS Architekci jest bez wątpienia jego niezwykła, przeszklona fasada, która z dwóch stron wyraźnie różni się od siebie wyglądem. Część północna jest prosta, gładka i spokojna, południowa natomiast składa się z ułożonych przestrzennie sześcianów, tworzących swego rodzaju szachownicę. Przestrzeń miedzy nimi wypełniona została zróżnicowaną roślinnością i drewnianymi elementami, co w połączeniu z olbrzymim ogrodem na dachu, nadało budynkowi prawdziwie „zielone” i ekologiczne oblicze. Istotne jest, że biurowiec Pixel Allegro miano obiektu przyjaznego środowisku naturalnemu zawdzięcza nie tylko wszechobecnej zieleni. W dużej mierze jest to zasługa materiałów wykorzystanych do jego budowy, a przede wszystkim - wysokiej jakości szkła firmy Guardian, które pokrywa niemal całą fasadę obiektu.

Przyjazne środowisku szkło SunGuard® SuperNeutral 62/34 – idealne rozwiązanie w tego rodzaju konstrukcjachGuardian na straży ekologicznych standardów

Myślą przewodnią, która przyświecała projektantom biurowca Pixel Allegro było stworzenie miejsca przyjaznego zarówno ludziom, jak i środowisku naturalnemu. Oznaczało to konieczność zapewnienia wnętrzom maksymalnego dostępu do światła dziennego i optymalnej temperatury, przy jednoczesnym zminimalizowaniu zużycia energii. W spełnieniu tych wymagań pomogło szkło powlekane SunGuard®  SN 62/34 firmy Guardian, które wykorzystano na fasadzie budynku. Produkt ten oferuje wysoki poziom naturalnej transmisji światła (62%), zapewniając przy tym energooszczędność i ochronę przeciwsłoneczną, dlatego też idealnie sprawdza się właśnie w obiektach komercyjnych. Warto dodać, że współczynnik całkowitej przepuszczalności energii słonecznej g (tzw. Solar Factor) w przypadku SunGuard® SN 62/34 wynosi jedynie 0,34. Oznacza to, że wybrane szkło spełnia rygorystyczne wymagania odnośnie warunków technicznych, które od 1.01.2014 r. dotyczą budynków mieszkalnych i użytkowych (w myśl przepisów wartość g nie może być większa niż 0,35).

Zastosowanie na elewacji budynku Pixel Allegro szkła SunGuard® SN 62/34 nie tylko pomogło wyeliminować niepotrzebne straty ciepła, ale również wpłynęło pozytywnie na  komfort przebywania w pomieszczeniach biurowych i socjalnych. Doskonała przejrzystość szkła i wysoki współczynnik oddawania barw sprawiają, że wnętrza mają zapewnioną optymalną jasność i pracownicy nie muszą korzystać ze sztucznego oświetlenia w ciągu dnia. Znakomita selektywność i doskonałe parametry cieplne sprawiają natomiast, że pomieszczenia nie przegrzewają się nawet w sezonie największych upałów, ani nie wychładzają w zimie. Ma to bardzo korzystne znaczenie dla bilansu energetycznego całego budynku, ponieważ oznacza mniejsze nakłady energii na klimatyzację w lecie i ogrzewanie w miesiącach chłodnych.

źródło i zdjęcia: Guardian Częstochowa Sp. z o.o.

 

Powiązane artykuły

» Guardian Glass buduje w Polsce drugi zakład produkcji szkła typu float i szkła powlekanego
» Szkło Guardian® w alpejskim schronisku na Słowenii
» Centrum Kultury Zamek w Poznaniu wybiera SunGuard SuperNeutral 62/34
» Szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity™ zapewnia ochronę i nieskazitelnie czysty widok na bezcenne dzieła sztuki
» Biblioteka multimedialna Médiathèque Pierre Amalric d’Albi (Albi Médiathèque) z witrynami ze szkła Guardian Clarity™
» Konkurs Guardian Student Design Challenge 2016
» Firma Guardian dostarcza szkło Clarity™ na potrzeby wystawy egipskich eksponatów w Paryżu
» Recepta na upalne dni - wysokoselektywne szkło do ochrony przeciwsłonecznej SunGuard® SNX 50/23 firmy Guardian
» Firma Guardian Europe przenosi się do nowej siedziby głównej w Bertrange w Luksemburgu
» Guardian Industries Corp. rozbudowuje Centrum Naukowo-Technologiczne
» Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie ze szkłem SunGuard SN 70/41 firmy Guardian
» Szkło w służbie ekologii – produkty firmy Guardian, a Certyfikat BREEAM
» Technologia w służbie architektury - Guardian udostępnia obiekty BIM
» Nagradzany biurowiec Ericpol Software Pool ze szkłem firmy Guardian
» Filharmonia Kaszubska ze szkłem SunGuard SN 70/41 firmy Guardian
» Guardian wspiera swoich partnerów
» Program doboru szkła online od Guardian
» Zmiana nazw produktów Guardian
» Szkła z ochroną przeciwsłoneczną Guardian w budownictwie mieszkaniowym
» Światowy Dzień Ziemi w hucie szkła GUARDIAN Częstochowa
» Zaawansowane technologicznie szkło płaskie GUARDIAN Częstochowa