Technologia i design marki WIŚNIOWSKI w obiektywie

Dodano: wtorek, 12 stycznia 2016 09:07

Marka WIŚNIOWSKI, przy współpracy z fotograf Dorotą Czoch, zorganizowała wyjątkową sesję fotograficzną, która ukazuje potęgę technologii i piękno nowoczesnego designu. Efekty tej sesji zaprezentowano 7 stycznia 2016 r., w Heron Live Hotel ***** w Siennej, podczas oficjalnego wernisażu.

Firma WIŚNIOWSKI w swojej działalności stawia nie tylko na funkcjonalność produktów, ale też na nowatorski design. Już w 2012 roku zaskoczyła wszystkich, dokonując radykalnej zmiany identyfikacji wizualnej. Jej nowy logotyp wyróżnia minimalizm i nowoczesność, odzwierciedlające prestiż marki. Rok później firma zorganizowała WIŚNIOWSKI Fashion Show - pokaz wyrafinowanej mody kobiecej. Autorka kolekcji Anna Wiśniowska, założycielka marki Bruno Nowi, stworzyła stroje, bazując na materiałach wykorzystywanych na co dzień przez firmę WIŚNIOWSKI do produkcji bram, drzwi i ogrodzeń.

Tym razem firma WIŚNIOWSKI zaprosiła do współpracy fotografkę młodego pokolenia artystów Dorotę Czoch. Dla fotograf zaplecze technologiczne firmy i surowość wnętrz hal produkcyjnych stały się inspiracją do stworzenia nowoczesnej sesji industrialnej. Całość dopełniła nowatorska kolekcja Anny Wiśniowskiej.

Inspirujemy się sztuką i nowoczesnym wzornictwem. Nasze produkty mają nie tylko zaspokajać potrzeby klientów, ale też spełniać ich wymagania estetyczne, stanowiąc wizualne dopełnienie inwestycji. Właśnie to wyróżnia nas na rynku. Patrzymy głębiej na design, mówi Katarzyna Świderska, dyrektor marketingu firmy WIŚNIOWSKI, pomysłodawca i koordynator projektu fotograficznego.

Jestem zwolenniczką czystej formy. Wchodząc pierwszy razy do hal produkcyjnych firmy WIŚNIOWSKI poczułam się jak ryba w wodzie. To pięknym plan zdjęciowy. Oczywiście, klimat tych fotografii budują też modele. Dzięki unikatowym stylizacjom nie wybijają się, idealnie współgrają z tą przestrzenią, tworząc wyjątkowe kadry, opisuje fotograf Dorota Czoch.

Sesja fotograficzna odbyła się z zachowaniem szczególnych środków ostrożności oraz największą troską o bezpieczeństwo i higienę pracy uczestników. Żadna z osób biorących w niej udział nie była narażona na niebezpieczeństwo związane z liniami technologicznymi, maszynami i materiałami produkcyjnymi. Swojego wsparcia w zakresie ochrony zdrowia udzieliła organizatorom jednostka GOPR z Krynicy Górskiej.

Efekty współpracy firmy WIŚNIOWSKI z fotograf Dorotą Czoch obejrzeć można było podczas wernisażu, który odbył się 7 stycznia w hotelu Heron ***** w Siennej. Tego wieczoru goście mogli poznać sekrety produkcji bram, drzwi i ogrodzeń zamknięte w wyjątkowych ujęciach. Mieli też okazję, by porozmawiać z autorką zdjęć oraz pomysłodawcą projektu. Każdy z odwiedzających otrzymał od organizatorów kalendarz WIŚNIOWSKI 2016. TECHNOLOGIA.MATERIAŁY.JAKOŚĆ, w którym znalazły się zdjęcia z wystawy.

Wystawę w hotelu Heron oglądać można do końca stycznia. Później część z tych zdjęć pojawi się na stoisku firmy podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma w Poznaniu. Na przełomie lutego i marca wystawa prezentowana będzie w firmowym salonie ekspozycyjnym w Warszawie, a po miesiącu zostanie przewieziona do Rudy Śląskiej, gdzie pozostanie do końca kwietnia.

źródło i zdjęcie: WIŚNIOWSKI