OKNOPLAST i Fundacja The Bridge zorganizowały wyjątkowy pokaz filmowy

Dodano: piątek, 11 grudnia 2015 09:34

W Centrum Kongresowym ICE Kraków 9 grudnia 2015 r., odbył się pokaz wyjątkowego filmu ekologicznego pt. Trashed. Projekcja nagradzanego na całym świecie głośnego dokumentu z Jeremy Ironsem jest częścią projektu "Edukacja Oknem na Świat" realizowanego w ramach działań Fundacji The Bridge przy strategicznym partnerstwie Grupy OKNOPLAST. Ambasadorką Dobrej Woli projektu jest Małgorzata Kożuchowska.

Trashed to jeden z filmów, które są w stanie naprawdę przekonać ludzi do bardziej ekologicznych zachowań. Zdobywca Oscara, Jeremy Irons, zachęca do refleksji, gdzie trafiają śmieci, które wytwarzamy każdego dnia. Aktor w czasie podróży do różnych zakątków świata pokazuje, jak dużo wyjątkowych miejsc zostało zniszczonych przez odpady. Tym samym otwiera widzom oczy na problem toksyczności śmieci oraz ich wpływ na nasze życie.

Podczas pokazu w ICE Kraków przekaz filmu miał okazję dotrzeć do około 1800 osób uczestniczących w wydarzeniu, w szczególności do gości honorowych oraz młodzieży z krakowskich i podkrakowskich gimnazjów, licznie przybyłej ze swoimi nauczycielami i opiekunami.

O projekcie "Edukacja Oknem na Świat"

"Edukacja Oknem na Świat" to międzynarodowy, roczny projekt edukacyjny, realizowany w krakowskim gimnazjum Kostka. Jego celem jest przedstawienie młodym ludziom praktycznego wymiaru zrównoważonego rozwoju oraz przybliżenie im różnych aspektów tego zagadnienia. Jednym z nich jest problem segregacji odpadów, który w pobudzającej wyobraźnię postaci dokumentu został zaprezentowany uczestnikom wieczoru w ICE Kraków.

Projekt ten obrazuje, jak w programach edukacyjnych przedstawiać ekonomiczno-społeczne wyzwania naszych czasów z takich obszarów jak energia, zmiany klimatyczne, emisje czy zanieczyszczenie wód i gleby, którym w  pojedynkę nie sprosta żaden kraj, a jedyną drogą do sukcesu jest strategia połączenia sił, wyjaśnia Margo Koniuszewski, prezes Fundacji The Bridge.

Mikołaj Placek, Prezes OKNOPLAST, który zabrał głos podczas eventu, podkreśla: Globalne wyzwania naszych czasów z obszarów: demografia, energia, zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby powodują, iż ekonomia zrównoważonego rozwoju nie jest już opcją, to konieczność. W Grupie OKNOPLAST produkujemy energooszczędne okna które są kluczowym elementem w poprawie efektywności energetycznej budynków, u nas w kraju i za granicą. Realizujemy cele dotyczące redukcji emisji, optymalizacji zużycia i odzysku surowców. Stawiamy na edukację naszych pracowników.

W gronie partnerów projektu są liczące się na scenie międzynarodowej firmy i instytucje, w tym m.in. Grupa OKNOPLAST, której eksperci udzielają m.in. merytorycznego wsparcia w zakresie najnowszych technologii stosowanych w energooszczędnych oknach i drzwiach z PVC.

Jesteśmy usatysfakcjonowani, że wraz z Fundacją The Bridge możemy to okno otwierać dla młodzieży w wyjątkowej, interesującej i atrakcyjnej dla nich formie, która zapada w pamięć i zachęca do refleksji. Zrównoważony rozwój to idea, która przyświeca nam na każdym etapie naszej działalności. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia filmu Trashed i ekologicznych inspiracji, jakich ten obraz z pewnością dostarczy każdemu widzowi, przekonuje Magdalena Cedro-Czubaj, Dyrektor Marketingu OKNOPLAST.

źródło i zdjęcie: OKNOPLAST