Stolbud Włoszczowa w prestiżowej realizacji we Włoszczowie

Dodano: czwartek, 10 grudnia 2015 11:02

Do najnowszych realizacji, w których aktywnie uczestniczy firma Stolbud Włoszczowa należy "NOWY RYNEK - Partyzantów 7|9" we Włoszczowie. Udział w projekcie jest źródłem ogromnej satysfakcji nie tylko z powodu prestiżowego znaczenia obiektu, ale także dlatego, iż będzie on służyć lokalnej społeczności.

Nowy Rynek, nowe możliwości

"NOWY RYNEK - Partyzantów 7|9" to pierwsza inwestycja realizowana w ramach organizacji Nowa Włoszczowa. Bez wątpienia jest przedsięwzięciem śmiałym i przełomowym w skali regionu.

To coś więcej niż tylko budowa. Próbując doścignąć tendencje rozwijające się w dużych ośrodkach miejskich, podjęto wyzwanie projektowania partycypacyjnego, co w przypadku niewielkiej miejscowości jest działaniem absolutnie unikalnym w skali kraju. Drogą wywiadu środowiskowego zaproszono do współpracy lokalną społeczność, aby przyczyniła się aktywnie do współtworzenia nowej restauracji, która znajdzie się w obiekcie. Opinie i sugestie ankietowanych będą solidną podstawą dla kolejnych decyzji projektowych. Obiekt posiada elastyczny program funkcjonalny - powierzchnie handlowe, lokale biurowe, mieszkania na wynajem, restaurację z częścią hotelową. Finalnie zostanie on dopasowany do realnego zapotrzebowania rynku lokalnego.

Dbamy o "wczoraj" - z szacunkiem odnosimy się do przeszłości. Początek leży w tradycji, ponieważ "NOWY RYNEK - Partyzantów 7|9" stanowi zespolenie istniejących obiektów pochodzących z czasów PRL, mocno wpisanych w krajobraz miasta i zakorzenionych w świadomości mieszkańców. "Dziś" ubieramy historię we współczesną szatę i przekształcamy lokalny krajobraz architektoniczny na lepsze, wnosząc niespotykaną dotychczas jakość i estetykę, aby już "jutro" utworzyć kilkadziesiąt nowych miejsc pracy i rozpocząć kolejny rozdział w historii miasta, dodaje zespół Nowa Włoszczowa.

Nowoczesne rozwiązania dla prestiżowej inwestycji

W projekcie "NOWY RYNEK - Partyzantów 7|9" zastosowano nowatorskie rozwiązania systemów okiennych Stolbud Włoszczowa. Firma dostarczyła wysokiej jakości witryny aluminiowe Ponzio Mezzo i Forte oraz okna Aluprof Simple oraz okna drewniano-aluminiowe Comfort Gemini Alu 68.

Wykorzystane w witrynach aluminiowych profile charakteryzują się doskonałymi parametrami technicznymi. Innowacyjne docieplenia zapewniają dużą izolację termiczną. Witryny posiadają również znakomite parametry izolacyjności akustycznej. Są trwałe, odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Mają estetyczny wygląd oraz odznaczają się komfortem i bezpieczeństwem użytkowania.

Okna PVC Termic 70 wykonano na profilach jednego z najlepszych dostawców na rynku: Rehau. Profile te, łatwe w pielęgnacji i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne na przykład obciążenie wiatrem, chemiczne a także na grzyby i pleśń, są również zgodne z najnowszymi trendami wzorniczymi. PVC jest materiałem niepalnym i samowygaszającym się. Zastosowane w inwestycji okna drewniano-aluminiowe Comfort 68, których innowacyjna konstrukcja wykonana została w systemie Gemini Aluron to połączenie naturalnego surowca - drewna dębowego z zaletami aluminium, przede wszystkim z wysoką odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki temu okna z jednej strony są bardzo trwałe z drugiej eleganckie.

Ten wielofunkcyjny obiekt stanowi udaną harmonię nowych możliwości i nowatorskich rozwiązań architektonicznych. To także sposób na odnowienie wizerunku miasta. Jesteśmy dumni z tego, że Stolbud Włoszczowa stał się częścią tego tak ważnego dla naszego regionu projektu, podkreśla Augustyn Zioło Product Manager firmy Stolbud Włoszczowa.

Okna i witryny Stolbud Włoszczowa wybrane do realizacji Nowego Rynku - nowoczesnej inwestycji publicznej, spełniają najwyższe wymogi dotyczące bezpieczeństwa, parametrów technicznych i wygody użytkowania.

źródło i zdjęcie: STOLBUD WŁOSZCZOWA