System skrzyń roletowych EXTE ELITE XT

Dodano: czwartek, 05 listopada 2015 15:50

W całkowicie na nowo zaprojektowanym systemie skrzyń roletowych EXTE ELITE XT realizowane są cztery warianty otworów rewizyjnych oraz zintegrowana moskitiera przy pomocy tylko jednego zestawu montażowego. Rozwiązanie to łączy w sobie zalety maksymalnej elastyczności systemu i minimalnej ilości elementów konstrukcyjnych z zaletami prostego montażu i rewizji.

System ELITE XT jest odpowiedzią firmy EXTE na nowe zapotrzebowania rynku takie jak: wysoka elastyczność systemu, zredukowana ilość elementów, prosty montaż, skuteczna i zintegrowana izolacja termiczna oraz możliwość późniejszego montażu moskitiery. Wszystkie te wymagania spełnia system skrzyń nasadowych z czterema wersjami otworów rewizyjnych oraz moskitierą, zrealizowany w tylko jednym zestawie montażowym.

Niezależnie od położenia otworu rewizyjnego pojemność skrzyni jest taka sama. Klient ma do dyspozycji kasety moskitierowe, które można stosować dla wersji otworów do środka, na dół lub na zewnątrz. Skrzynia w wersji z otworem usytuowanym na zewnątrz, umożliwia montaż fasadowej rolety zewnętrznej o długości zwoju do  2.700 mm. Dla wersji skrzyń z otworem rewizyjnym usytuowanym na dole lub na zewnątrz, dostępne są kątowniki nośne tynku, które umożliwiają otynkowanie skrzyni.

Główną zaletą nowego systemu są liczne, oszczędzające czas montażu i demontażu, elementy konstrukcyjne. Wytrzymałe na obciążenie ułożyskowanie napędu (bez metalowego łożyska) pasuje do każdego konwencjonalnego silnika. Tarczę łożyskową można przy pomocy zasuwki montować w krokach co 12°. W celu demontażu, pancerz można odwinąć także przy uszkodzonym silniku. Oszczędność czasu przy montażu i demontażu, w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami, jest ogromna.

Kolejną innowacją systemu są przykręcane do skrzyni podwójne ścianki podziałowe. Cechą szczególną tego rozwiązania są specjalne, obrotowe wstawki służące do dzielenia lub łączenia skrzyń. Wstawki te, tak jak w połączeniu bagnetowym, można przesuwać i montować w otworach ścianek podziałowych. Powstały otwór jest wystarczająco duży, aby przeprowadzić przez niego wałek 60 mm, co w znaczny sposób ułatwia jego demontaż.

Znajdująca się pomiędzy pancerzem a oknem kaseta z moskitierą, wykonana z aluminium, nie ogranicza pojemności skrzyni. Można ją przygotować niezależnie od skrzyni roletowej i w celu montażu wsunąć po prostu do skrzyni. Kaseta posiada wlot doszczelniający ją akustycznie. Ponieważ prowadnice pancerza są już przygotowane, w celu wyposażenia skrzyni w moskitierę wystarczy po usunięciu pokrywy założyć profil aluminiowy ze szczotkami wiatrowymi.

Dla wszystkich skrzyń systemu EXTE ELITE XT wartości graniczne izolacji termicznej są nie tylko spełnione, ale w znacznej części przekroczone. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu nowej izolacji podwójnej ścianki podziałowej oraz dokładnemu wykonaniu szczegółów konstrukcyjnych. EXTE ELITE XT – nowy system skrzyń roletowych!

źródło i zdjęcia: Exte

Firma Exte