Naturalnie nowoczesne okna PURO w ofercie Sokółka Okna i Drzwi

Dodano: środa, 18 marca 2015 13:47

Nowa linia okien Sokółka Okna i Drzwi S.A – PURO – to nowoczesne w formie okna drewniano-aluminiowe łączące w sobie szereg cech, którymi kierują się klienci przy wyborze stolarki okiennej.

Nowoczesna stylistyka doskonale uzupełnia widok elewacji w obiektach zarówno mieszkalnych, jak i np. hotelach czy pomieszczeniach biurowych. PURO to innowacyjna linia okien charakteryzująca się płaskim kształtem profili aluminiowych, upodabniających okno do rozwiązań stosowanych przy konstrukcjach fasadowych.

Na design okien wykonanych w tym systemie składają się nowoczesny prostokątny kształt profili aluminiowych w wersji zlicowanej. Dzięki takiej konstrukcji można w jednym produkcie pogodzić oczekiwania zarówno do wyglądu zewnętrznego (doskonałe dopasowanie do elewacji czy upodobnienie do innych okien w budownictwie wielorodzinnym), z możliwością uzyskania eleganckiego i przytulnego wnętrza.

PURO charakteryzuje się prostą linią profili aluminiowych – jest to bardzo stylowe, a jednocześnie nowoczesne wzornictwo, przeznaczone dla klientów ceniących nowatorskie rozwiązania. Kształt profili drewnianych zasługuje na szczególną uwagę. Proste linie i ostre kształty, w duchu minimalistycznego designu, podkreślają zdecydowany i pionierski charakter okien PURO.

PURO łączą w sobie trwałość aluminium, z ciepłem i elegancją drewna. Decydując się na zakup tych okien, klient otrzymuje stolarkę, która jest funkcjonalna, bezpieczna i elegancka.

Cechy charakterystyczne:
Konstrukcja: połączenie ramy drewnianej o szer. 65 mm, 78 mm z nakładką aluminiową. Pakiet szybowy jest od zewnątrz zabezpieczony profilem aluminiowym z dodatkowym uszczelnieniem, takie rozwiązanie umożliwia zabezpieczenie drewnianej ramy okna przed niekorzystnym wpływem zjawisk atmosferycznych.

Szyby: standardem jest szklenie pakietem trzyszybowym 4/18/4/18/4 z dwiema warstwami Thermofloat oraz ciepłą ramką międzyszybową. Oryginalny kształt ram drewnianych pozwala na zastosowanie pakietów szybowych o cechach doskonale odpowiadających oczekiwaniom klientów np. szkło bezpieczne, antywłamaniowe, akustyczne czy samoczyszczące, przy czym nie dzieje się to kosztem zmniejszenia parametrów cieplnych.

Materiał: ramy drewniane wykonane są z najwyższej jakości klejonki. Klient może zdecydować się na okna sosnowe, dębowe lub meranti, lakierowane ekologicznymi wodorozcieńczalnymi lakierami transparentnymi (tzw. lazury, które podkreślają naturalny rysunek słojów  drewna, lub lakierami kryjącymi – mamy tu do dyspozycji całą paletę RAL).

Okucia: niezwykle trwałe i funkcjonalne okucia Sigenia z serii Tytan AF.

Współczynnik przenikania ciepła dla szyby Ug [W/(m2K)]: 0,5

Współczynnik przenikania ciepła dla całego okna Uw [W/(m2K)]: 0,9

źródło i zdjęcie: Sokółka Okna i Drzwi