Nowoczesny zamek elektroniczny Yale YDM3168

Dodano: czwartek, 24 września 2015 07:01

Możliwość stosowania w drzwiach drewnianych lub stalowych, intuicyjny panel dotykowy, wbudowane alarmy pożarowy oraz włamania – to główne wyróżniki nowego zamka elektronicznego marki Yale. Dzięki możliwości stosowania modułu w standardzie Z-Wave, zamek staje się elementem domu inteligentnego i może być zarządzany, a także monitorowany zdalnie przez system go obsługujący.

Zamiast klucza

Nowatorski zamek elektroniczny marki Yale umożliwia bezpieczną kontrolę dostępu do pomieszczenia oraz rezygnację z tradycyjnych kluczy. Model obsługiwany jest za pomocą karty zbliżeniowej lub kodu. Użytkownik dodatkowo może zaopatrzyć się moduł radiowy i pilot zdalnego sterowania.

W zestawie znajdują się 4 zbliżeniowe karty RFID, a do samego zamka można ich przypisać aż 40. Długość kodu wynosi od 4-12 cyfr, co daje praktycznie pewność, że nikt nieupoważniony nie wejdzie do pomieszczenia. Istnieje możliwość ustawienia do 30 kodów użytkowników. Zamek YDM3168 nie wymaga dodatkowego okablowania, gdyż zasilany jest za pomocą baterii.

Moduł Z-Wave

Jeśli zamek YDM3168 stanie się częścią systemu domu inteligentnego, zestaw funkcji do których możemy mieć dostęp za pomocą kontrolera zarządzającego systemem jest bardzo bogaty. Użytkownik ma możliwość m.in. zdalnego otwierania i zamykania systemu za pomocą aplikacji w telefonie, sprawdzania statusu zamka i drzwi oraz dodawania i usuwania kodów.

Aplikacja jest oczywiście zintegrowana z systemem alarmowym i współpracuje z nim zarówno w trybie uzbrojonym, jak i rozbrojonym. Użytkownik otrzymuje odpowiednie powiadomienia dotyczące poziomu baterii, ale też ewentualnego włamania czy pożaru.

źródło i zdjęcie: YALE