Szyby fasadowe PRESS GLASS w kolejnych centrach w Krakowie

Dodano: czwartek, 20 sierpnia 2015 09:05

Jesienią rozpocznie działalność Centrum Energetyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. To już kolejna w tym mieście duża inwestycja, w której wykorzystano szyby fasadowe - specjalizującej się w produkcji szyb dla budownictwa - firmy PRESS GLASS. Wcześniej zastosowano je m.in. w budowie Centrum Kongresowego ICE.

Centrum Energetyki to dwa budynki, które obejmą w sumie aż 38 specjalistycznych laboratoriów. Konstrukcja, za której projekt odpowiedzialni są architekci z Biura Rozwoju Krakowa, wyróżnia się m.in. prostym kształtem oraz ulokowanym na dachu półprzejrzystym pawilonem.

W ubiegłym roku otwarto z kolei Centrum Kongresowe ICE. Krakowski kompleks należy do najbardziej prestiżowych obiektów tego typu w Europie. Jedną z głównych cech rozpoznawczych projektu jest przeszklone, trzypoziomowe foyer z widokiem na Zamek Królewski na Wawelu. Plan obiektu to dzieło dwóch polskich architektów - Krzysztofa Ingardena oraz Jacka Ewý. W pracach koncepcyjnych uczestniczyli jednak także projektanci z japońskiego biura Araty Isozakiego.

Obie inwestycje należą do największych projektów budowlanych w Krakowie, w których wykorzystano szyby fasadowe PRESS GLASS.

Dla Centrum Energetyki AGH dostarczyliśmy zespolone szyby fasadowe oraz pojedyncze szyby laminowane. W przypadku budowy Centrum Kongresowego ICE realizacja dotyczyła szyb fasadowych, informuje PRESS GLASS.

Centrum Kongresowe ICE otwarto w październiku 2014 r., a oficjalna inauguracja działalności Centrum Energetyki AGH zaplanowana jest na jesień 2015 r.

źródło i zdjęcie: PRESS GLASS