Konkurs Bargework – rozstrzygnięcie II etapu

Dodano: wtorek, 02 czerwca 2015 12:06

VI Kongres Stolarki Polskiej obfitował w liczne interesujące wydarzenia, między innymi prezentacje i panele dotyczące kluczowych zagadnień związanych z polskim i europejskim rynkiem stolarki budowlanej. Ponadto podczas kongresu ogłoszono wyniki drugiego etapu konkursu dla projektantów i architektów Bargework.

W drugim etapie zadaniem uczestników było zaprojektowanie wnętrza budynku zlokalizowanego na wodzie. W tym celu należało wykorzystać elementy wyposażenia oferowane przez partnerów technologicznych konkursu.

Firma Novet zaproponowała do nowoczesnego biura trzy modele klamek obiektowych z technologią CLAQ: Linear, Tech oraz O. Zostały one wyprodukowane ze stopu PURA, który jest całkowicie wolny od metali ciężkich, charakteryzuje się świetnymi właściwościami mechanicznymi, a jednocześnie jest lżejszy od mosiądzu.

Klamki Linear, Tech i O są odpowiednie do zastosowania w budynkach i pomieszczeniach, w których istnieje wysokie ryzyko wielokrotnego i nieprawidłowego użytkowania. Potwierdza to zgodność z normą EN 1906 (Kategoria użytkowania: klasa 4). Z kolei dzięki wytrzymałej powłoce BIOV klamki oferują bardzo wysoki (4) stopień ochrony antykorozyjnej i posiadają 25-letnią gwarancję. Oznacza to, że można je zainstalować nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz budynków.

Podobnie jak w pierwszym etapie, także tym razem organizatorzy konkursu otrzymali mnóstwo projektów na bardzo wysokim poziomie. Jury Bargework uznało, że z zadania zaprojektowania funkcjonalnego i nowoczesnego wnętrza biura na wodzie najlepiej wywiązały się dwie projektantki z Krakowa: Joanna Lenart i Izabela Kisielewska. Wraz z nagrodą główną uhonorowano je czekiem o wartości 20 000 złotych. Dodatkowo przyznano aż cztery nagrody dodatkowe. Ich laureaci odebrali  czeki o wartości 1000 złotych. Autorzy kolejnych dwudziestu prac otrzymali wyróżnienia.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione projekty przedstawiały wnętrza biura, które stanowi nie tylko przyjazne miejsce pracy, ale również wypoczynku. W większości prac można łatwo zauważyć nawiązania do kształtów i form, charakterystycznych dla świata przyrody. Ponadto wnętrza biura na wodzie zostały zaprojektowane w taki sposób, aby idealnie komponowały się z naturalnym otoczeniem budynku.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz prezentacje nagrodzonych i wyróżnionych projektów można zobaczyć na stronie internetowej http://bargework.com

źródo i zdjęcia: Novet

Firma Novet