Effect Glass buduje nową halę w Kielcach

Dodano: wtorek, 07 kwietnia 2015 06:50

Firma Effect Glass kontynuuje proces inwestycyjny w zakładzie produkcyjnym w Kielcach. Bieżące prace dotyczą budowy nowej hali przeznaczonej na nową lokalizację centrum obróbki szkła obiektowego. Prace przebiegają sprawnie i szybko, a zakończenie inwestycji przewidziane jest na koniec II kwartału.

Wcześniejsze inwestycje

Inwestycje w Effect Glass trwają od 2011 roku i weszły właśnie w końcowy etap. Do tej pory została zrealizowana linia do hartowania szkła bez zafalowań, wraz z linią do jego mechanicznej obróbki. Prace przeprowadzone w Kielcach objęły również montaż linii do rozkroju szkła laminowanego VSG oraz VSG z powłoką LE, o maksymalnym wymiarze cięcia 4600 x 4600 mm.

Park maszynowy zakładu powiększył się o piec do hartowania Glaston Tamglass FC500, uruchomiono także wielkogabarytową linię Lisec LV 60/30, do produkcji szyb zespolonych i szkła strukturalnego, o wymiarach do 3000 mm x 6000 m. Ponadto przeprowadzono modernizację linii do zespalania, która uprości i przyspieszy proces produkcji szyb dwukomorowych.

Centrum szkła obiektowego

Nowa hala w Kielcach, której budowę rozpoczęto w I kwartale tego roku będzie miała 3,5 tys. m kw. powierzchni. Zostanie w niej usytuowane kompleksowe centrum obróbki szkła obiektowego oraz architektonicznego, obejmującego m.in. wiercenie, szlifowanie i laminowanie. Nowa lokalizacja obiektu wpłynie na jeszcze lepszą jakość usług oraz ułatwi proces realizacji zamówień inwestycyjnych i obsługi klienta.

Przy okazji tej inwestycji warto nadmienić, że budowa nowoczesnego biurowca firmy Effect Glass w Kielcach została już zakończona. W najbliższym czasie spodziewana jest przeprowadzka do nowej siedziby.

źródło i zdjęcie: Effect Glass