Vetrex osiąga rekordowe wyniki

Dodano: wtorek, 24 marca 2015 09:46

Vetrex, pomorski producent stolarki premium, odnotował w roku 2014 rekordowe obroty. W porównaniu z rokiem 2013, obroty firmy wzrosły o 15%, a łączna wartość transakcji we wskazanym okresie wyniosła ponad 100 mln zł. 35% produkcji trafiło do zagranicznych inwestorów.

Na rekordowe wyniki sprzedaży osiągnięte w 2014 roku, wpływ miało wiele czynników wewnętrznych. Firma jest w bardzo dobrej kondycji, a ponadto jej dalszemu rozwojowi sprzyjają warunki rynkowe - zaostrzające się wymagania dotyczące parametrów przenikania ciepła oraz korespondujące z nimi, zmieniające się preferencje inwestorów, komentuje Daniel Malinowski, Wiceprezes Zarządu Vetrex.

W strukturze sprzedaży Vetrex wyraźnie przeważają produkty energooszczędne. Udział stolarki z dwukomorowymi zespoleniami szybowymi w sprzedaży wyniósł w roku 2014 prawie 70%. Niewątpliwie przyczyniła się do tego dywersyfikacja produktów z linii premium - w 2014 roku pojawiły się takie rozwiązania jak: okno o podwyższonej oporności na włamanie do domów energooszczędnych - VR90 Synergy, designerskie okno z unikalnym, czarnym okuciem - V82 Black Design, energooszczędny system przesuwny - Vetrex Slide 82, „oddychający” system przesuwny - Patio Air oraz aluminiowe osłony zewnętrzne na okna PVC.

Na ubiegłoroczny sukces firmy niewątpliwy wpływ mają wysokie kompetencje Partnerów Handlowych, tworzących sieć Autoryzowanych Salonów Sprzedaży. W ubiegłym roku liczba Autoryzowanych Salonów Sprzedaży zwiększyła się do 60, tym samym sieć pokryła swoim zasięgiem całą Polskę.

Współpracujący z nami partnerzy biznesowi to profesjonaliści. Doskonale znają produkty Vetrex - rozumieją wykorzystane w nich technologie i zdają sobie sprawę z tego, jakie korzyści przynoszą one użytkownikom naszych rozwiązań, a także potrafią w przystępny sposób przekazać tę wiedzę swoim klientom. Dodatkowym atutem, przyciągającym inwestorów do salonów prowadzonych przez naszych partnerów, jest znajomość nowoczesnych technik montażu. Wszystko to pozwala osiągać im bardzo dobre rezultaty, wyjaśnia Daniel Malinowski.

Ekspansja marki za granicą także przynosi bardzo dobre efekty. W 2014 roku Vetrex dostarczył stolarkę do licznych zagranicznych realizacji, zlokalizowanych m.in. w Monachium (budynek użyteczności publicznej) i w Kolonii (osiedle domów) oraz w szwajcarskiej miejscowości Le Mont-sur-Lausanne (osiedle domów).

Eksport stolarki jest coraz ważniejszą gałęzią dochodów firmy. Oferta Vetrex na zagranicznych rynkach jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych. Realizacja tak dużych zamówień do prestiżowych inwestycji w Niemczech i Szwajcarii czy Luxemburgu potwierdza zaufanie tamtejszych inwestorów do marki Vetrex, dodaje Wiceprezes Zarządu.

Vetrex od lat skupia się na jakości produktów. Stawia na nowatorskie rozwiązania, zapewniające doskonałe parametry użytkowe stolarki oraz jej wieloletnią funkcjonalność , a także realizuje liczne działania edukacyjne, mające na celu zwiększanie świadomości klientów w kwestiach decydujących o satysfakcji z wyboru rozwiązania.

Konsekwentnie rozwijamy portfolio rozwiązań z linii premium, oferując nie tylko energooszczędność, ale też wyszukane wzornictwo i liczne udogodnienia zwiększające bezpieczeństwo i komfort codziennego użytkowania naszych rozwiązań. Zdajemy sobie sprawę ze zmieniających się preferencji inwestorów i proponujemy rozwiązania, które im odpowiadają, nieustająco dbając o jakość. Zeszłoroczne wyniki finansowe potwierdzają, że obrana strategia jest słuszna, podsumowuje Daniel Malinowski.

Vetrex zamierza kontynuować dotychczasową strategię. W obecnej sytuacji rynkowej, gdzie klienci są coraz bardziej świadomi i wymagający, a cena produktu nie jest już najważniejszym kryterium wyboru, podejście prezentowane przez firmę jest coraz bardziej opłacalne. W najbliższym czasie producent planuje dalsze poszerzanie i udoskonalanie portfolio produktowego, poprzez wprowadzenie na rynek kolejnych energooszczędnych rozwiązań, oferujących nabywcom dodatkowe korzyści w zakresie właściwości użytkowych i designu.

źródło i zdjęcie: VETREX

Firma Vetrex