SunGuard Solar Grey 20 - nowe oblicze szkła

Dodano: środa, 28 stycznia 2015 07:42

Rodzina szkieł przeciwsłonecznych SunGuard firmy Guardian powiększyła się o kolejny produkt - SunGuard Solar Grey 20. Nowe szkło nie tylko doskonale przepuszcza światło widzialne i skutecznie chroni przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, ale również wyróżnia się głęboką, ciemnoszarą barwą.

Firma Guardian stworzyła jedyne w swoim rodzaju ciemne szkło SunGuard Solar Grey 20. Architekci zyskują możliwość tworzenia budynków o niezwykłej, połyskującej czernią szklanej fasadzie, przy jednoczesnym zapewnieniu pomieszczeniom doskonałego dostępu do światła dziennego, maksymalnej ochrony przeciwsłonecznej i neutralnego widoku z okien.

SunGuard Solar Grey 20 - jasna przyszłość ciemnego szkła

Nowość w ofercie firmy Guardian, szkło SunGuard Solar Grey 20, opracowane zostało z myślą o nowoczesnych biurowcach i centrach biznesowych. Z tego właśnie względu musi ono spełniać surowe wymagania, dotyczące parametrów ochrony przeciwsłonecznej i transmisji światła. W przypadku szkła z powłoką Solar Grey 20 współczynnik przepuszczalności energii słonecznej (tzw. Solar Factor) wynosi 18%, odbicie światła na zewnątrz jest na poziomie 10%, a współczynnik oddawania barw to 96%.

W porównaniu do ciemnych szkieł barwionych w masie nowe, ciemnoszare szkło firmy Guardian przepuszcza do wnętrza pomieszczeń 19% światła widzialnego, co ma bezpośredni wpływ na zwiększenie komfortu pracy osób przebywającym w budynku. Warto zaznaczyć, że powłoka refleksyjna Solar Grey 20 na szkle bazowym ExtraClear, zapewnia idealną, naturalną przejrzystość. Oznacza to, że osoba spoglądająca przez przeszklenie na zewnątrz nie ma wrażenia jakby patrzyła na świat przez ciemne okulary.

SunGuard Solar Grey 20 - wyjątkowość w standardzie

Szkło SunGuard Solar Grey 20 dostępne jest w standardowych rozmiarach, grubościach od 3 do 12 milimetrów. Wartość współczynnika Ug w przypadku zestawów dwuszybowych 6-16 Ar-4 z niskoemisyjnym szkłem ClimaGuard Premium2 wynosi 1,1 W/(m²K), aż do 0,5 W/(m²K) w zestawach trzyszybowych. Parametry szkła SunGuard Solar Grey 20 można znaleźć w darmowym programie Konfigurator, dostępnym pod adresem:

http://www.sunguardglass.pl/ToolsandResources/OnlineTools/GlassConfigurator/index.htm

źródło i zdjęcie: Guardian