Novet partnerem technologicznym konkursu Bargework

Dodano: czwartek, 08 stycznia 2015 08:02

Firma Novet została jednym z partnerów technologicznych konkursu dla architektów i projektantów - Bargework. To już druga edycja tego prestiżowego konkursu. W pierwszej celem było stworzenie wizualizacji bryły budynku. Na czym więc polega konkurs Bargework?

O zwycięstwo w konkursie Bargework rywalizowało 135 profesjonalnych projektów, które oceniało jury złożone z przedstawicieli świata architektury, nauki i biznesu. Za najciekawszą uznano pracę stworzoną przez trzyosobowy zespół w składzie: Mariusz Mastalski, Ole Robin Storjohan i Karolina Rączka. Zwycięzcy zostali uhonorowani czekiem o wartości 20000 złotych. Wyróżniono także pięć innych projektów, a uroczyste przyznanie nagród odbyło się podczas V Kongresu Stolarki Polskiej zorganizowanego przez Związek Polskie Okna i Drzwi. W nadchodzącej edycji konkursu zadaniem uczestników jest zaprojektowanie wnętrz obiektu biurowego położonego na wodzie z wykorzystaniem elementów wyposażenia znajdujących się w ofercie partnerów technologicznych konkursu.

Idealne klamki obiektowe

Firma Novet zaproponowała do biura na wodzie trzy modele klamek z systemem CLAQ: Tech, Linear i O, które zostały wyprodukowanego z materiału PURA. Zaletą wymienionych modeli klamek jest możliwość instalacji w miejscach intensywnie użytkowanych, gdyż wszystkie trzy klamki posiadają 4 klasę kategorii użytkowania zgodnie z normą EN 1906.

System CLAQ i akcesoria opcjonalne

Dzięki bezimbusowego systemowi CLAQ, osoba instalująca klamki nie musi korzystać ze specjalistycznych narzędzi. Skraca to czas montażu o 80% w porównaniu z tradycyjnymi, powszechnie stosowanymi rozwiązaniami. Dodatkowo klamki Tech, Linear i O mogą zostać wyposażone w podkładkę termiczną TERMI, dedykowaną do budownictwa pasywnego lub podkładkę FIRE, która zapobiega rozprzestrzenianiu się dymu w przypadku wystąpienia pożaru. Z kolei trzpień dzielony SAFETY umożliwia współpracę klamek z zamkami przeciwpanicznymi zgodnie z normą EN 179.

Wytrzymała powłoka BIOV

Klamki Tech, Linear i O posiadają odporną na korozję powłokę BIOV, która objęta jest 25-letnią gwarancją. Ta niezwykle wytrzymała powłoka wykazuje również odporność na działanie mgły solankowej przez 2000 godzin. W efekcie klamki Tech, Linear i O mogą być instalowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

źródło i zdjęcia: Novet

Firma Novet