Stolarka COMFORT 78/90 firmy George w budynkach pasywnych

Dodano: czwartek, 13 listopada 2014 10:24

Do domów pasywnych i energooszczędnych niezbędne jest zamontowanie odpowiedniej stolarki okiennej. W ofercie firmy George znajduje się stolarka okienna COMFORT 90 (dedykowana do domów pasywnych) oraz COMFORT 78 (dedykowana do domów energooszczędnych). "Ciepłe" okna są tylko jednym z wymogów, jakie są stawiane przed inwestorem budującym w energooszczędnej technologii. Mimo, że jest to pewnego rodzaju wyzwanie, przynosi z czasem wymierne oszczędności na kosztach ogrzewania/chłodzenia.

Dla osób planujących inwestycje od roku 2013 do 2018 można uzyskać sporą dopłatę do kredytu zaciągniętego na rzecz kupna mieszkania lub budowę domu pasywnego oraz energooszczędnego. Według nowej dyrektywy, Unia Europejska zobowiązała Państwa członkowskie aby do roku 2021 wszystkie nowo powstałe budynki spełniały wymogi o praktycznie zerowym zużyciu energii.

Jest to dobra informacja dla osób planujących budowę takich domów lub chcących kupić mieszkanie w tego typu budynku, ponieważ Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował program dotacji, wspierający tego typu inwestycje. Przewidziane są dwie możliwości dofinansowania.

Najwięcej można zyskać na budowie domu pasywnego, aż 50 tys. zł brutto. Na dom energooszczędny przewidziana jest dopłata w wysokości 30 tysięcy zł. O dopłatę mogą się też ubiegać osoby kupujące mieszkanie w budynku pasywnym lub energooszczędnym. Kwoty dofinansowania wynoszą odpowiednio 11 i 16 tysięcy zł brutto. Najistotniejszy jest fakt, że dotacja jest jednorazowa i bezzwrotna.

Otrzymane dofinansowanie z funduszu może być przeznaczone na pokrycie kosztów kwalifikowanych:

  • zakupu i montażu instalacji ogrzewania, przygotowania ciepłej wody, elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej
  • kupno nowego mieszkania, domu albo budowę domu jednorodzinnego,projektu budowlanego
  • kupna i montażu elementów konstrukcyjnych budynku, a w tym materiałów izolacyjnych ścian, stropów, posadzek, dachów, stolarki okiennej i drzwiowej, zakupu i montażu systemów wentylacji mechanicznej z rekuperacją,

Kosztom kwalifikowanym nie podlegają materiały wykończeniowe.

W myśl pojawiających się nowych możliwości, firma Geroge serdecznie zaprasza Inwestorów do zapoznania się z ofertą na okna COMFORT 78 i COMFORT 90.

źródło i zdjęcia: George

Firma George