Krispol w strefie inwestycyjnej

Dodano: środa, 05 listopada 2014 07:50

W konkursie "Grunt na Medal 2014" teren położony we Wrześni otrzymał tytuł laureata, pokonując inne atrakcyjne lokalizacje w Wielkopolsce. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 29 października w siedzibie firmy Krispol, czołowego producenta bram, okien i rolet.

Wybór Krispolu nie był przypadkowy. Osiągnięcia firmy są przykładem, że warto inwestować we Wrześni. W 2008 roku Krispol kupił tu grunty należące do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Rok później rozpoczęto budowę Zakładu 2, by w 2010 roku przenieść do niego produkcję bram segmentowych z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych. Rozwój firmy pociąga za sobą zwiększenie liczby pracowników, których w 2002 roku było 60, a obecnie jest ponad 200.

Sukces rynkowy bram segmentowych wywołał plany dalszej rozbudowy tego Zakładu. Pierwszym krokiem w tym kierunku było otrzymanie w 2014 roku kolejnego pozwolenia na działalność w WSSE "Invest-Park".

Konkurs "Grunt na Medal" prowadzony jest w całej Polsce przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz regionalne Centra Obsługi Inwestora. Jego celem jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnego pod wieloma względami gruntu inwestycyjnego, który spełnia najbardziej restrykcyjne wymagania, stawiane przez inwestorów.

źródło i zdjęcie: KRISPOL

Firma Krispol