Budownictwo pasywne - firma aluplast partnerem inwestycji!

Dodano: wtorek, 23 września 2014 00:00

Kolejny raz firma aluplast sp. z o.o. otrzymała rekomendację Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Güntera Schlagowskiego.

Ambasadorzy Budownictwa Pasywnego, jak podkreślają przedstawiciele PIBP,  to grupa firm z różnych sektorów branży budowlanej, które wprowadzają innowacje na Polski rynek w postaci komponentów i systemów budowlanych zalecanych do stosowania w budynkach pasywnych oraz świadczą usługi projektowania i budowy takich obiektów w oparciu o kryteria budownictwa pasywnego według najwyższych standardów opracowanych przez Passivhaus Institut Darmstadt.

Firma aluplast od lat konsekwentnie rozwija swoje produkty, oferując rozwiązania dedykowane do budynków energooszczędnych i pasywnych. Systemy energeto® to bez wątpienia rozwiązanie rewolucyjne i nowy wymiar w projektowaniu okien, które są w stanie spełnić najwyższe wymagania w zakresie efektywności energetycznej.

Wiąże się to z wyeliminowaniem stosowanych dotychczas w profilach okiennych wzmocnień stalowych, które powodowały pogorszenie ich termiki. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii (bonding inside; powerdur inside; foam inside) została całkowicie usunięta jedna z poważnych barier na drodze dalszego postępu w dziedzinie tworzenia energooszczędnych konstrukcji okiennych. Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt wydał na okna w systemie energeto® 8000 "foam inside" certyfikat rekomendujący je jako doskonałe rozwiązanie do domów pasywnych.

źródło i zdjęcie: ALUPLAST

Firma Aluplast
 

Powiązane artykuły

» Inwestycje Effect Glass w Wędkowych