Marka aluplast® wyróżniona na Gali Budowlana Marka Roku 2014

Dodano: środa, 25 czerwca 2014 00:00

W Hotelu LORD w Warszawie, 13 czerwca 2014 r. miała miejsce już po raz dziesiąty uroczysta Gala Wręczenia Nagród Budowlana Marka Roku 2014.

Ranking został stworzony na podstawie badań opinii i preferencji przeprowadzonych wśród firm wykonawczych z całej Polski. W wydarzeniu uczestniczyło blisko 100 przedstawicieli największych producentów materiałów budowlanych w Polsce, stowarzyszeń branżowych i mediów.

Za sukcesy w kreowaniu silnej marki na rynku materiałów budowlanych w 2014 roku w kategorii „Profile okienne PVC” ponownie wyróżniona została firma aluplast. Niezmiennie celem projektu Budowlana Marka Roku było wyłonienie najlepszych, zdaniem fachowców, marek materiałów budowlanych.

Analizując różnego rodzaju badania dostrzec można, że jakość oferowanych produktów oraz odpowiedni stosunek relacji ceny do jakości są najistotniejszymi czynnikami decydującymi o wyborze klientów, komentuje Marcin Szewczuk, Marketing Manager aluplast sp. z o.o., tym bardziej cenimy sobie to wyróżnienie potwierdzające, że te dwie cechy są w kontekście marki aluplast® bardzo wysoko oceniane przez wykonawców.

Oczywiście w naszym przypadku niezwykle duży wpływ na ostateczną ocenę ma to, w jaki sposób na bazie naszych profili zostaną wyprodukowane i zaoferowane okna. Tak więc ta nagroda jest również w dużej mierze docenieniem pracy naszych klientów, którzy produkują i sprzedają okna. Chcielibyśmy w związku z tym również im przy tej okazji podziękować i pogratulować.

Tegoroczne badanie zostało przeprowadzone na próbie odrębnie dobranej dla każdej z grup asortymentowych materiałów budowlanych (badanie przeprowadzono na ok. 2000 firm wykonawczych). Wykonawcy wskazywali m.in.: marki budowlane najwyższej jakości, marki budowlane o najlepszej relacji cena do jakości oraz marki budowlane najchętniej wybierane. Budowlaną marką roku danej kategorii asortymentowej zostaje marka, która osiągnęła najwyższą ocenę ważoną, tj.:

  • marka uznawana za markę najwyższej jakości w porównaniu z konkurencją (waga 40%)
  • marka o najlepszej relacji ceny do jakości (waga 30%)
  • marka najczęściej stosowana przez wykonawców (waga 30%)

Pomysłodawcą i organizatorem Rankingu Budowlana Marka Roku jest firma ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku – istniejący od 1996 roku instytut, który jest liderem badań marketingowych dla przedsiębiorstw z sektora budowlanego. Wyróznienia Budowlanej Marki Roku wręczane są podczas specjalnej Gali, która stanowi uhonorowanie najlepszych firm budowlanych na polskim rynku. Wyróżnianie są one w oparciu o Ranking Marek Budowlanych, opracowywany na podstawie ogólnopolskich badań przeprowadzanych również przez ASM.

źródło i zdjęcia: ALUPLAST

Firma Aluplast