Drzwi z powłoką Silkstone - postaw na efekt prawdziwego drewna

Dodano: poniedziałek, 20 października 2014 08:07

Motyw drewna nie traci na popularności i wciąż stanowi nieodłączny element wiodących trendów aranżacyjnych. Nowoczesna powłoka Silkstone powstała z myślą o oddaniu pełni piękna tego szlachetnego surowca. Firma POL-SKONE ma w swojej ofercie wiele modnych modeli w wykończeniu Silkstone dostępnych w rozmaitych kolorach.

Niezmiennie od wielu lat do wykańczania wnętrz projektanci najchętniej wybierają stolarkę w barwach naturalnego drewna. Dzięki niej aranżacje nabierają dostojnego charakteru i tworzą przyjazny klimat. Naturalna kolorystyka może być stosowana w różnych połączeniach bazujących na delikatnych przejściach tonalnych lub ostrych kontrastach. W nowoczesnych stylizacjach króluje minimalizm, dlatego ważne jest, aby dobrać do nich drzwi o prostym designie, pozbawionym elementów ozdobnych. Aby ożywić całość kompozycji, warto zadbać o wyraźny akcent, który subtelnie przełamie jej monochromatyczny charakter. W tej roli doskonale sprawdzi się stolarka pokryta powłoką Silkstone o efekcie trójwymiarowej struktury drewna. Głębokie barwy i oryginalna faktura usłojenia tworzą imponujący obraz, który sprawia, że aranżowana przestrzeń nabiera intrygującego wyrazu.

Powierzchnia Silkstone wyróżnia się przede wszystkim niezwykłą trójwymiarową estetyką, która w połączeniu z innymi kolorami we wnętrzu da imponujący efekt. Okleina dostępna jest w dziesięciu odcieniach naturalnego drewna zarówno rodzimych, jak i egzotycznych gatunków: dąb polski, orzech brazylijski, dąb syberyjski, klon Royal, kasztan Royal, antracyt Royal, jesion Royal, merbau Royal, jesion polski oraz nugat Royal. Każda z barw charakteryzuje się niebywałą głębią i powinna być adekwatna do stylu aranżacji. W energetycznych kompozycjach doskonale sprawdzi się ciepły odcień egzotyków w postaci merbau Royal czy orzecha brazylijskiego. W klasycznym wnętrzu z elegancką nutą warto zastosować szlachetny dąb polski o ciepłej barwie lub nugat Royal w odcieniu przygaszonego brązu. W lekkich stylizacjach inspirowanych stylem skandynawskim świetny będzie biały dąb, jesion polski bądź klon Royal, wszystkie te barwy są bardzo subtelne, przez co idealnie wpiszą się w jasną aranżację.

Atrakcyjny wygląd nie jest jedyną zaletą tej wyjątkowej okleiny. Silkstone charakteryzuje się również dużą odpornością na wycieranie oraz działanie środków chemicznych, a jednocześnie jest delikatna i jedwabista w dotyku. Zestawienie tych cech czyni powłokę uniwersalnym rozwiązaniem, które sprosta oczekiwaniom osób ceniących oryginalność, funkcjonalność oraz najwyższą jakość.

W ofercie POL-SKONE w tym wykończeniu dostępne są modele drzwi z kolekcji SEMPRE, SEMPRE ALU i SEMPRE VERSE. Każda z nich obejmuje szeroką gamę geometrycznych wzorów skrzydeł. Do wyboru są zarówno pełne, jednolite skrzydła, jak i modele z różnym rozmieszczeniem przeszkleń. Spośród szklonych wariantów na szczególną uwagę zasługują modele SEMPRE VERSE, w których tafla szkła zajmująca niemal całą powierzchnię skrzydła dostępna jest nie tylko w wersji gładkiej, ale również z trzema rodzajami atrakcyjnych dekorów. Linia SEMPRE ALU wzbogacona o eleganckie listwy dekoracyjne doskonale komponuje się z wystrojem wnętrz, w którym występują modne dodatki chromowane lub ze szczotkowanej stali. Skrzydła drzwi z powłoką Silkstone mają pionowe oraz poziome układy usłojenia, które tworzą ciekawe wzory.

źródło i zdjęcie: POL-SKONE

Firma Pol-Skone