III Piknik Montażowy - relacja

Dodano: poniedziałek, 29 września 2014 07:05

W połowie września odbył się III Ogólnopolski Piknik Montażowy Zrzeszenia Montażystów Stolarki. Na imprezę zorganizowaną na warszawskim EXPO XXI, w ramach targów Warsaw Build 2014, przyjechało kilkudziesięciu montażystów z całej Polski.

Tematem przewodnim pikniku był montaż drzwi zewnętrznych, choć pierwszego dnia imprezy mistrzowska ekipa zaprezentowała dwa nowe systemy montażu okien: ISO-TOP Winframer firmy ISO-Chemie oraz JB-D/L firmy SFS intec. Drugiego dnia zainstalowano drzwi wejściowe na krawędzi muru oraz w warstwie ocieplenia, na metalowych konsolach.

Ważnym punktem programu była prezentacja Zaleceń Montażowych dla Drzwi Zewnętrznych, wytycznych opracowanych przez ZMS we współpracy z największymi producentami drzwi wejściowych. Montażyści mieli okazję zapoznać się z broszurą i nanieść swoje uwagi, które zostaną uwzględnione w ostatecznej wersji opracowania.

Goście zgromadzeni na III Pikniku Montażowym podkreślali, jak ważne są dla nich spotkania branżowe, podczas których można poznać, dotknąć, a nawet zamontować stolarkę korzystając z produktów i rozwiązań, które dopiero wchodzą na rynek. Podkreślali też, jak cenna jest dla nich obecność ekspertów z firm, które prezentowane rozwiązania produkują.

W innych okolicznościach, nawet gdyby taka konsola dotarła do mojego salonu, nie wiedziałbym, co z nią zrobić, ani nie miałbym kogo o to zapytać, skomentował jeden z montażystów. A teraz nie mam już wątpliwości, żeby takie rozwiązanie wprowadzić do naszej oferty.

Równie dobrze formułę III Pikniku Montażowego ocenia pan Mariusz Pawlak z firmy SFS intec: na pewno sprawdził się sposób prezentacji montażu. Wiadomo, że jak obserwuje się montażystów podczas pracy, a dodatkowo można dotknąć wszystkich elementów systemu i jeszcze o nie zapytać, to dużo łatwiej zrozumieć jego działanie. Równie zadowolony jest pan Caesar Lupak z firmy ISO-Chemie: Powiem krótko: według mnie piknik można zaliczyć do udanych. Osiągnąłem swój cel, którym w tym roku było zaprezentowanie systemu Winframer polskiej publiczności. Debiut wypadł znakomicie.

III Piknik Montażowy zorganizowało Zrzeszenie Montażystów Stolarki. Sponsorem Pikniku jest firma ISO-CHemie GmbH. Partnerami Zrzeszenia są firmy: Drutex, Aluplast, ISO-Chemie, Mar-Tom, SFS intec.

źródło i zdjęcie: Zrzeszenie Montażystów Stolarki