Okna z PVC odporne na pogodę

Dodano: środa, 17 września 2014 07:33

Okna z PVC nie są produktem do końca pozbawiony wad. Z upływem lat plastik lub okleina zewnętrzna poddawane działaniu niekorzystnych warunków pogodowych starzeją się, w związku z czym od zewnętrznej strony białe mogą zżółknąć, a kolorowe po prostu wypłowieć. Co zatem robić, aby pomimo upływu lat nasze okna zachowały nieskazitelną biel lub intensywny i niezmieniony kolor?

Słońce, deszcz, wiatr i nagłe zmiany temperatury wpływają niekorzystnie na profil wykonany z PVC. Zbyt intensywne lub punktowe oddziaływanie promieni słonecznych sprawia, że materiał traci kolor, a w przypadku białych plastików przyjmuje nieco inny, mniej elegancki odcień bieli.

Co zatem robić, aby pomimo upływu lat nasze okna zachowały nieskazitelną biel lub intensywny i niezmieniony kolor?

Odpowiedzią na to pytanie może być zamontowanie od zewnątrz nakładki aluminiowej, która chroni okno przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych i sprawia, że nawet po latach okna wyglądają jak nowe. Co więcej, nakładka aluminiowa rozwiązuje kolejny problem okien plastikowych, które niestety nie są dość sztywne, aby mogły być montowane w dużych przeszkleniach.

Nakładką stanowi więc dodatkowe wzmocnienie, dodając mu sztywności, a my dzięki temu możemy przeszklić nawet całą ścianę, bez konieczności inwestowania w zakup drewnianych okien. Dzięki takiemu rozwiązaniu dom zyska nowoczesny i elegancki wygląd, a nasze okna nie stracą dobrych parametrów cieplnych.

Nakładki aluminiowe to idealne rozwiązanie, aby wyeliminować wady produktów z PVC i jeszcze bardziej cieszyć się zaletami tych trwałych i popularnych okien, zauważa Dariusz Olszański z Internorm - co więcej, duży wybór kolorów sprawi, że bez problemu znajdziemy odpowiednie okna dla siebie.

źródło i zdjęcie: INTERNORM

Firma Internorm