Moskitiery - ochrona wnętrz przed owadami

Dodano: piątek, 22 sierpnia 2014 09:13

Odpowiednia wentylacja pomieszczeń jest bardzo ważna niezależnie od pory roku. Latem jednak przez otwarte okno, razem ze świeżym powietrzem dostają się do wnętrza dokuczliwe owady. Tu z pomocą przychodzą nam moskitiery.

Dzięki odpowiednio dobranym i zamontowanym moskitierom możemy cieszyć się powiewem letniego powietrza i słońcem bez obaw o to, że nasi domownicy zostaną ukąszeni przez insekty. Ukąszenia niektórych owadów np. os mogą wywołać gwałtowną reakcję alergiczną. Szczególnie narażone są na nią osoby starsze i dzieci. Ugryzienia komarów i niepozornych meszek powodują bolesne, swędzące ślady, które mogą pozostawać na skórze przez dłuższy czas.

Na okres letni warto zatem rozważyć montaż moskitiery.

Siatki w dostępnych obecnie na rynku moskitierach mają drobne oczka, które zabezpieczą nasz dom nawet przed małymi owadami a jednocześnie nie zasłonią widoku za oknem. Nie musimy się także martwić o montaż - z łatwością możemy to zrobić sami. Nowoczesne moskitiery wyposażone są w zaczepy obejmujące zewnętrzną ramę okna. Rozwiązanie to nie wymaga ingerencji w stolarkę i umożliwia łatwy demontaż na przykład przed zimą, tłumaczy Bożena Ryszka, Kierownik Działu Marketingu i PR z Aluprof.

W ofercie Aluprof znajdziemy moskitiery ramkowe MRS, MRSZ, MRO i MRP, różniące się między sobą sposobem mocowania i funkcjonalnością. Moskitiery okienne MRS i MRSZ montowane są na zewnątrz okna, dzięki łatwym w użyciu zaczepom, które możemy w razie potrzeby zdjąć. MRS dedykowana jest do okien PVC i drewnianych, zaś moskitiera MRSZ stosowana jest do okien aluminiowych. Przeznaczone do drzwi tarasowych lub balkonowych, systemy MRO i MRP pozwalają natomiast na ich otwieranie i zamykanie. Pierwsza z nich mocowana jest bezpośrednio do ramy lub ościeżnicy. Producent wyposażył to rozwiązanie w zawiasy z samodomykaczem, który domyka otwarte skrzydło.

Moskitiera przesuwana MRP dobrze sprawdza się w przypadku balkonów o dużych rozmiarach i tam, gdzie miejsce jest ograniczone. Profile moskitier dostępne są w odcieniach drewnopodobnych - złoty dąb i orzech lub kolorach - biały, brązowy i szary antracyt. Na życzenie klienta możliwe jest także wykonanie profili w barwach z palety RAL.

źródło i zdjęcie: Aluprof

Firma Aluprof SA