Technologia RFID w systemach przeładunkowych firmy Hörmann

Dodano: środa, 20 sierpnia 2014 07:11

Firma Hörmann, znany producent bram przemysłowych i urządzeń techniki przeładunku, ma teraz w swojej ofercie rampy przeładunkowe ze zintegrowaną technologią RFID, które gwarantują bardziej niezawodny i szybszy przebieg załadunku i rozładunku.

Rampy przeładunkowe ze zintegrowaną technologią RFID pozwalają przy pomocy transpondera i odbiornika bezdotykowo i niezawodnie rejestrować ruch towarów w trakcie załadunku i rozładunku. Firma Hörmann instaluje odbiorniki RFID bezpośrednio pod rampą przeładunkową, a zatem w bezpośredniej bliskości transpondera umieszczonego na europalecie. Pozwala to na bardziej niezawodny odczyt i rejestrację wszystkich danych z dokumentów przewozowych. Zdarza się bowiem, że anteny umieszczone nad lub z boku stacji przeładunkowej nie odczytują urządzeń umieszczonych pod paletą ze względu na zbyt długą drogę sygnału lub zakłócenia transmisji spowodowane przez towar umieszczony na palecie.

Jednocześnie odbiornik RFID jest optymalnie zabezpieczony przed uderzeniami i uszkodzeniem przez wózki widłowe. W ciągu ostatnich kilku lat firma Hörmann opracowała rozwiązanie pozwalające wyposażyć rampy przeładunkowe w anteny w taki sposób, że nie dochodzi do zjawiska ekranowania sygnału przez blachę stalową. Jednocześnie rozwiązanie to nie ma ujemnego wpływu na stabilność i żywotność rampy. Technologię RFID można też bez problemu instalować w gotowych rampach Hörmann.

źródło i zdjęcie: Hörmann

Firma Hörmann