Aluprof System USA - nowa spółka zagraniczna

Dodano: środa, 30 lipca 2014 10:47

Grupa Kęty zarejestrowała na terenie Stanów Zjednoczonych spółkę Aluprof System USA, Inc, której celem będzie sprzedaż systemów aluminiowych dla budownictwa na terenie Ameryki Północnej i Środkowej.

Celem powołania nowej spółki jest stworzenie wraz z partnerami amerykańskimi wspólnego przedsięwzięcia, które będzie zajmowało się dystrybucją systemów aluminiowych na terenie Ameryki Północnej i Środkowej. Kapitał zakładowy nowo utworzonej spółki będzie wynosić 200 tys. dolarów i zostanie w 100 proc. objęty przez spółkę zależną Aluprof SA z siedzibą w Bielsku-Białej.

Obecnie do Grupy Kapitałowej należy 10 zagranicznych podmiotów. Najwięcej zagranicznych podmiotów posiada spółka Aluprof S.A., która dysponuje międzynarodową siecią sprzedaży obejmującą: Niemcy, Wielką Brytanię, Czechy, Węgry, Rumunię i Ukrainę. Ostatnio spółka poszerzyła swój zasięg handlowy o kraje skandynawskie i USA.

W ramach Grupy Kapitałowej funkcjonuje także fabryka profili aluminiowych Alupol LLC na Ukrainie oraz spółka handlowo-dystrybucyjna Grupa Kety Italia we Włoszech. Obydwa podmioty reprezentują Segment Wyrobów Wyciskanych. W 2013 r. wartość sprzedaży zagranicznej Grupy Kapitałowej wyniosła 624 mln zł i stanowiła ok. 40% ogólnej sprzedaży.

źródło: www.grupakety.com
zdjęcie: ALUPROF

Firma Aluprof SA