Duże przeszklenia, czyli architektura spotyka się z naturą

Dodano: poniedziałek, 21 lipca 2014 08:32

Dziś - gdy priorytetem staje się projektowanie domów, pozostających w harmonii z otoczeniem i przyjaznych dla użytkownika - swego rodzaju płaszczyzną porozumienia architektury z naturą stają się duże przeszklenia, które nie dzielą wizualnie przestrzeni. Dzięki dobraniu odpowiedniej wielkości przeszkleń: okien i drzwi, uzyskać możemy większe lub mniejsze otwarcie domu na świat.

Pytanie brzmi jednak: jak osiągnąć spójny, harmonijny efekt "architektury otwartej", zapewniając jednocześnie mieszkańcom doskonałą ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi? Warto stosować rozwiązania systemowe. Takie jak kompleksowa oferta Inoutic - polecana przez profesjonalistów i ceniona przez użytkowników na całym świecie. Tworzą ją rozbudowane systemy profili okiennych i drzwiowych z PVC, umożliwiające konstruowanie wszelkiego rodzaju okien i drzwi (szczególnie tarasowych), uzupełnione o systemy żaluzji zewnętrznych.

Przemyślane rozwiązania

Drzwi tarasowe i balkonowe doskonale powiększają przestrzeń pomieszczeń i dostarczają im dużo naturalnego światła. By były nie tylko eleganckim, ale także efektywnym energetycznie połączeniem wnętrza z otoczeniem domu warto zainteresować się ich parametrami izolacyjności.

Duże przeszklone elementy fasad "wpuszczają" światło do każdego obiektu, dlatego coraz więcej Klientów pyta o systemy podnośno-przesuwne Prestige HST. Mają zarazem coraz większą świadomość swoich potrzeb i coraz większe wymagania dotyczące komfortu cieplnego i akustycznego oraz bezpieczeństwa, mówi Krzysztof Kalita Inoutic. Argumentem przekonującym ich do wyboru konkretnego rozwiązania jest nie tylko możliwość tworzenia imponujących przeszkleń czy wybór dogodnego sposobu otwierania, ale także twarde dane określające parametry termoizolacyjności i szczelności konstrukcji.

Dlatego w systemie drzwi tarasowych i balkonowych Prestige HST doskonałe parametry izolacyjności termicznej (wartość Uf=1,3 W/m²K) i akustycznej uzyskane są dzięki wielokomorowej budowie profili i możliwości zastosowania szkleń o grubości od 24 do 42 mm. Oszczędności energii cieplnej sprzyja także 76-milimetrowa głębokość zabudowy skrzydła. Wysoka odporność na wiatr oraz doskonała szczelność to gwarancja, iż sprawdzą się także w ekstremalnych warunkach atmosferycznych.

Eleganckie i funkcjonalne

Systemy drzwi tarasowych i balkonowych Prestige HST dostępne są w różnych wersjach: podnośno-przesuwnych, uchylno-przesuwnych i harmonijkowych.

Drzwi podnośno-przesuwne - których skrzydła podczas obrotu klamki unoszą się nad ościeżnicę i dopiero wtedy możliwe jest ich przesunięcie - cieszą się szczególnym uznaniem wśród Klientów stawiających wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa antywłamaniowego.

Dzięki specjalnej budowie profili - pozwalającej na niemal całkowite wpuszczenie ościeżnicy w posadzkę - i chroniącym próg aluminiowym nakładkom, przejazd przez drzwi nie sprawi problemu osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Dodatkową wygodę stanowi dla nich możliwość wyposażenia konstrukcji w napęd elektryczny sterowany pilotem.

Systemy uchylno-przesuwne i harmonijkowe pozwalają natomiast na otwarcie niemal całej przeszklonej powierzchni. W jednej ościeżnicy można umieścić do 7 skrzydeł składających się harmonijkowo na jedną lub drugą stronę.

System Prestige HST cieszy się dużą popularnością nie tylko dzięki funkcjonalności i komfortowi użytkowania. Nie mniej istotną rolę - co często podkreślają Klienci Inoutic - odgrywa jego nowoczesny design i bogata paleta oklein. 40 kolorów, w tym również imitujących powłokę aluminiową, daje nieograniczone możliwości aranżacji, dostosowane do stylu każdego budynku.

źródło i zdjęcie: Inoutic