Vetrex nowym członkiem francuskiej Grupy Liebot

Dodano: piątek, 18 lipca 2014 06:55

Vetrex, pomorski producent stolarki Premium, pozyskał inwestora branżowego. Na mocy podpisanej umowy, firma stanie się częścią Grupy Liebot – jednego z leaderów na rynku francuskim, który osiągnął w zeszłym roku obrót w wysokości 402 mln euro.

Transakcja przejęcia firmy Vetrex przez Grupę Liebot została sfinalizowana 2 lipca 2014 r. Sprzedaż poprzedzono szczegółowymi audytami, przeprowadzonymi przez specjalistów z firmy Deloitte, które potwierdziły dobrą kondycję i stabilność finansową firmy. Inwestor, który osiągnął w zeszłym roku obrót w wysokości 402 mln euro, zatrudniając przy tym 1900 pracowników, jest ważnym graczem na francuskim rynku i specjalizuje się w produkcji stolarki aluminiowej - okien, drzwi i fasad, natomiast Vetrex oferuje okna PVC klasy premium. Firmy uzupełnią tym samym swoje oferty, zwiększając możliwości inwestycyjne i eksportowe.

Polska jest prawdziwym zagłębiem stolarki. Segment stolarki premium błyskawicznie się tu rozwija i w najbliższym czasie ta dynamika wzrostu się utrzyma. Głęboko przeanalizowaliśmy rynek i wybraliśmy Vetrex ze względu na ugruntowaną pozycję rynkową firmy, jakość i zaawansowanie technologiczne jej produktów oraz zaufanie klientów, którym cieszy się od lat. Duże wrażenie zrobiła też na nas przejrzystość działań i konsekwencja w realizacji założonych celów, skutkujące stworzeniem marki premium na europejskim poziomie, stwierdził Bruno Leger, Dyrektor Generalny Grupy Liebot, inwestor.

Oba podmioty działają w segmencie premium - kierują swoją ofertę do wymagających klientów. Inwestorowi zależy na kontynuacji dotychczasowej strategii marki Vetrex oraz dalszej rozbudowie liczącej obecnie 60 punktów sieci Autoryzowanych Salonów Sprzedaży. Funkcję Prezesa obejmie Marc Bonjour. Jest to jedyna zmiana w Zarządzie. Reszta kierownictwa pozostanie na swoich stanowiskach, co gwarantuje stabilność, ciągłość działań we wszystkich aspektach oraz dalszą realizację dotychczasowej polityki przedsiębiorstwa.

Celem konsolidacji jest połączenie potencjału obu firm. Vetrex i Grupa Liebot mają podobną politykę, priorytety i podejście do biznesu.

Stawiamy na rozwój, dostarczamy innowacyjnych i funkcjonalnych rozwiązań wysokiej klasy, dzięki którym nasi Klienci mogą swobodnie realizować śmiałe wizje architektoniczne. Przywiązujemy dużą wagę do poziomu usług świadczonych w salonach sprzedaży, które stanowią integralną część naszej oferty. Fuzja ułatwi wymianę doświadczeń i know-how, a tym samym, dla obu firm będzie impulsem do wzrostu i umocnienia pozycji na rynkach, na których są obecne. W niedalekiej przyszłości poszerzenie i uzupełnienie oferty zwiększy konkurencyjność obydwu firm, komentuje Daniel Malinowski Wiceprezes Zarządu Vetrex.

Nowy właściciel firmy nie ma zamiaru nic zmieniać. Nie jest planowana restrukturyzacja przedsiębiorstwa, ani zmiana dostawców, czy też pozycjonowania marki. Przejęcie firmy przez silnego rynkowego gracza oznacza dla Vetrex wzrost konkurencyjności poprzez zwiększenie potencjału produkcyjnego, nowe możliwości eksportu, dostęp do know-how doświadczonego partnera i poszerzenie asortymentu produktów.

O Grupie Liebot
Francuska Grupa LIEBOT Windows and Facades Group, założona przez André LIEBOT 45 lat temu, tworzona jest przez producentów stolarki premium. W jej skład wchodzą marki K.LINE - obecna we Francji i Hiszpanii i specjalizująca się w stolarce aluminiowej, MC France - stolarce aluminiowej i drewnianej oraz CAIB - dostarczająca stolarkę aluminiową i PVC, a także OUEST ALU producent systemów fasadowych. W lipcu tego roku do ich grona dołączył Vetrex - dostawca wysokojakościowej stolarki PVC. Producenci tworzący Grupę Liebot stawiają na rozwój, innowacyjność i jakość produktów. Mocnym punktem ich oferty są zaawansowane technologicznie systemy oraz stolarka energooszczędna.

źródło i zdjęcie: Vetrex

Firma Łukplast