Nowy statut Związku Polskie Okna i Drzwi

Dodano: poniedziałek, 23 czerwca 2014 08:00

12 czerwca 2014 roku w Dębem k. Serocka odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Związku Polskie Okna i Drzwi - największej w Polsce organizacji zrzeszającej firmy z branży stolarki budowlanej. Najważniejszą ze zmian było uchwalenie nowego statutu stowarzyszenia. Licznie przybyłe firmy członkowskie wybrały również nowe władze POiD oraz wyznaczyły cele organizacji na lata 2014-2018.

Nowy statut związku Polskie Okna i Drzwi został uchwalony jednogłośnie. Dokument wprowadza szereg zmian, które mają dostosować Związek do funkcjonowania w zmieniającym się otoczeniu. Najważniejszą z nich było otwarcie stowarzyszenia na nowych członków.

Związek jest tak silny, jak silni są jego członkowie. Do tej pory mogły do nas przystępować wyłącznie przedsiębiorstwa. Teraz mogą to zrobić wszyscy, którym zależy na rozwoju branży stolarki budowlanej w Polsce, tłumaczy Paweł Wróblewski, Dyrektor POiD. W jego opinii nowy statut poprawi skuteczność realizowania zadań przez organizację.

Podczas Walnego Zgromadzenia wybrano również nowe władze POiD. W skład nowej Rady Związku weszły firmy: AIB, Brügmann, Entra, FAKRO, Glassolutions, Guardian, Hörmann, inTech, Kowalczyk Fabryka Okien, MS więcej niż OKNA, Novet, Piomar, Porta KMI Poland, PROVENTUSS, Reynears, Sokółka, Stolbud Włoszczowa, Stolpaw-Bis, Wiśniowski oraz Yawal. Ukonstytuowano również nowy Zarząd POiD, którego przewodniczącym został ponownie Janusz Komurkiewicz (FAKRO).

Jedną z istotnych uchwał, którą podjęli członkowie obecni na zjeździe było zlikwidowanie części składki dla firm zatrudniających mniej niż 15 osób.

Liczymy, że dzięki tej zmianie przyciągniemy do Związku również mniejsze firmy. To one bowiem tworzą znaczną część rynku i decydują o jego kształcie, mówi Janusz Komurkiewicz, Prezes Zarządu POiD. Jednym z efektów spotkania była również uchwała, w myśl której Związek będzie udostępniał swoim członkom, cyklicznie przygotowywane przez ASM Centrum Badań i Analiz raporty z rynku okien i drzwi w Polsce.

Członkowie obecni na Walnym Zgromadzeniu wyznaczyli również nowe cele Związku na lata 2014-2018. Znalazły się wśród nich m. in.: zwiększenie rozpoznawalności Związku, konsultacje ze środowiskiem architektów na temat uwzględniania prawidłowego montażu stolarki w projektach budowlanych, ochrony praw i interesów Członków Związku POiD, stworzenie w strukturach Związku branżowych grup problemowych, doprowadzenie do nowelizacji i uznania przez branżę instrukcji montażu okien i drzwi balkonowych ITB, lobbowania na rzecz stworzenia zawodu montażysty stolarki budowlanej, uzgodnienia z branżą zasad etykietowania okien, drzwi i bram, doprowadzenie do uznania branży stolarki budowlanej za "polską specjalność eksportową" w latach 2015-2020, stworzenia oraz wdrożenia systemu gromadzenia danych o krajowym i zagranicznych rynkach stolarki, rozwój Klastra Energooszczędna Stolarka Budowlana oraz członkostwa Związku POiD w europejskich strukturach EUROWINDOR.

Związek Polskie Okna i Drzwi zaprasza w swoje szeregi wszystkie firmy zainteresowane realizacją powyższych celów oraz przyczynianiem się do dalszego rozwoju branży stolarki budowlanej w Polsce.

Nowy statut jest dostępny na stronie www.poid.eu

źródło i zdjęcie: Związek POiD