Związek Polskie Okna i Drzwi interweniuje we Włoszech

Dodano: poniedziałek, 19 maja 2014 08:18

Do Związku Polskie Okna i Drzwi napłynęły niepokojące informacje o negatywnych działaniach jednej z włoskich firm wobec wizerunku polskich producentów okien i ich produktów. Sprawa spotkała się z natychmiastową reakcją ze strony Związku. To już druga taka interwencja w ciągu ostatniego miesiąca. W kwietniu POiD stanowczo zareagował na podobne doniesienia z Czech.

Związek Polskie Okna i Drzwi to największa w Polsce organizacja, zrzeszająca firmy związane z branżą stolarki budowlanej. Reprezentuje oraz aktywnie wspiera przedsiębiorstwa z tego sektora gospodarki. Jednym z celów Związku jest reagowanie na próby dyskredytowania polskich wyrobów poza granicami kraju. Do takiej sytuacji doszło we Włoszech, gdzie pojawiły się stereotypowe informacje na temat stolarki okiennej produkowanej w Polsce, jako produktów niepełnowartościowych i wadliwych.

Stając w obronie rodzimych producentów i ich rozwiązań, Związek POiD wystosował pismo z protestem do włoskiego odpowiednika Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Takie sytuacje nie mogą pozostać bez odpowiedzi. Musimy dbać o dobre imię rodzimych producentów i ich rozwiązań, uważa Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku POiD.

Związek Polskie Okna i Drzwi stale monitoruje sytuację na rynkach zagranicznych i odpowiada na wszelkie próby podważania jakości polskich okien. W kwietniu tego roku POiD wystosował pismo z odpowiedzią na podobne zarzuty do czeskiego Ministerstwa Przemysłu i Handlu oraz czeskiego odpowiednika UOKIK-u. Będziemy odpowiadać na wszelkie próby dyskryminacji polskich produktów ze względu na miejsce ich produkcji, komentuje całą sytuację Paweł Wróblewski.

źródło i zdjęcie: Związek Polskie Okna i Drzwi