Związek Polskie Okna i Drzwi w obronie polskich producentów

Dodano: środa, 30 kwietnia 2014 06:30

Stolarka okienna produkowana w Polsce cieszy się uznaniem nie tylko rodzimych, lecz także zagranicznych odbiorców. Jednak nie wszędzie rozwiązania "made in Poland" są dobrze postrzegane. Sygnały o negatywnych działaniach wobec polskich producentów okien dotarły z rynku czeskiego. Na zaistniałą sytuację stanowczo odpowiedział Związek Polskie Okna i Drzwi.

Związek Polskie Okna i Drzwi - organizacja integrująca branżę stolarki budowlanej i reprezentująca jej interesy - zareagował na stereotypowe postrzeganie rozwiązań produkowanych w Polsce jako wyrobów o rzekomo niskiej jakości. Z taką sytuacją spotkali się polscy producenci okien działający w Czechach oraz ich czescy partnerzy.

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, POiD wystosował pismo z protestem do czeskiego odpowiednika Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Czeskiej Inspekcji Handlowej. Działania Związku aktywnie wsparła również Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Pradze.

Szybka reakcja na tego typu sytuacje jest niezbędna, aby skutecznie walczyć z nieprawdziwą opinią na temat produkowanych w Polsce wyrobów stolarki okiennej, uważa Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku POiD.

Pojawiające się komunikaty są szkodliwe dla rodzimych przedsiębiorstw i ich czeskich partnerów, jak również dla całej polskiej gospodarki. Takie informacje wprowadzają także w błąd czeskich konsumentów.

Negatywne praktyki nie mogą pozostać bez odpowiedzi. Dlatego stanowczo zareagowaliśmy i będziemy reagować wszędzie tam, gdzie polskie wyroby dyskryminowane są z powodu miejsca ich wytwarzania. Polska stolarka otworowa to wyroby najwyższej jakości, potwierdzonej wszelkimi wymaganymi certyfikatami na rynkach, na których wprowadzana są do obrotu, komentuje Paweł Wróblewski.

źródło i zdjęcie: Związek Polskie Okna i Drzwi

Firma Milewski