DRUTEX partnerem innowacyjnego projektu "BARGEWORK - Biurowiec na wodzie"

Dodano: wtorek, 01 kwietnia 2014 07:23

Firma DRUTEX została partnerem konkursu związanego z opracowaniem koncepcji stworzenia biurowca na wodzie, co oznacza, że stolarka DRUTEX-u będzie na wyposażeniu tej przełomowej architektonicznej koncepcji.

"BARGEWORK - BIURO NA WODZIE" jest inicjatywą, której celem jest stworzenie nowego znaku rozpoznawczego Warszawy, zaprojektowanie pierwszego w Polsce modułowego biurowca, który w całości umiejscowiony jest na wodzie. Budynek ma więc za zadanie urozmaicenie architektury miasta tak, by Warszawa dołączyła do grona zaledwie kilku światowych metropolii, w których znajdują się podobne obiekty. Biurowiec na Wiśle ma więc być synonimem nowoczesnej architektury łamiącej konwenanse i stereotypy w zakresie budownictwa i wyznaczającej trendy w zakresie budownictwa w Polsce.

Tego rodzaju przełomowe pomysły wymagają zastosowania najwyższej jakości produktów do ich stworzenia. Dlatego stolarka DRUTEX jest świetnym uzupełnieniem projektu. Doskonałe parametry okien i drzwi DRUTEX-u potwierdzone licznymi certyfikatami stanowią potwierdzenie, że nadają się one do najbardziej wymagających budynków i najróżniejszych aranżacji. Dodatkowo, kompleksowość oferty firmy sprawia, że projektanci mogą pokusić się o nawet najbardziej innowacyjne projekty zarówno pod względem funkcjonalności, estetyki czy też energooszczędności i bezpieczeństwa. Ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia architekta.

DRUTEX jest znany ze swego innowacyjnego podejścia. Od lat tworzymy produkty zaawansowane technologicznie, które wyznaczają standardy na światowym rynku stolarki. Regularnie wprowadzamy do swojej oferty nowe udoskonalone propozycje, które stanowią odpowiedź na potrzeby Klientów. Dzięki temu zdobywamy ich zaufanie i uznanie w kraju i za granicą. Jestem pewien, że nasze produkty będą doskonale komponować się z pomysłami projektantów i będą pomagały im w stworzeniu projektów na miarę przyszłości, mówi Adam Leik, Dyrektor ds. Marketingu DRUTEX S.A.

Konkurs na "Biurowiec na wodzie" ruszył w marcu br. i skierowany jest do architektów oraz projektantów. Termin nadsyłania prac mija 4 maja br.. Wyniki obrad jury będą ogłoszone 23 maja w podczas V Kongresu Stolarki Polskiej, gdzie odbędzie się również uroczysta prezentacja zwycięskiego projektu.

źródło i zdjęcie: DRUTEX

Firma Drutex