Obniżony współczynnik izolacji cieplnej w drzwiach zewnętrznych firmy CAL

Dodano: wtorek, 04 marca 2014 09:25

0,58 W/m2K - to nowy współczynnik izolacji cieplnej drzwi zewnętrznych z Kolekcji Arktycznej Zakładu Stolarki Budowlanej CAL. W ostatnim czasie producent udoskonalił technologicznie wszystkie skrzydła arktyczne. Najistotniejszą zmianą jest wykorzystanie innowacyjnego zamka WINKHAUS autoLock AV3.

Kolekcja Arktyczna to piętnaście drewnianych drzwi zewnętrznych łączących w sobie najwyższe parametry cieplne z nowoczesnym, minimalistycznym designem. Zostały one zaprojektowane z myślą o budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

Najnowsze zmiany w technologii produkcji skrzydeł arktycznych pozwoliły obniżyć ich parametry cieplne do rekordowo niskich wartości. Dzięki intensywnemu rozwojowi naszej flagowej kolekcji dotychczasowe 0,71 W/m2K przekształciliśmy w 0,58 W/m2K, mówi Czesław Suski, przedstawiciel Zakładu Stolarki Budowlanej CAL. Udoskonaliliśmy kilka kluczowych elementów, w tym materiał termoizolacyjny wewnątrz skrzydła oraz uszczelki na obwodzie skrzydła i ościeżnicy. Ważną zmianą jest również wprowadzenie najnowszej generacji zamka WINKHAUS autoLock AV3, dodaje.

Wielopunktowy zamek autoLock AV3 wyposażony jest w charakterystyczne podwójne rygle hakowe ze specjalnie zaprojektowanym elementem uszczelniającym. Element ten działa niezależnie od rygli masywnych i zapewnia odpowiedni docisk skrzydła do ościeżnicy.

Innowacje zamka autoLock AV3 to nie tylko system dwuryglowy, ale i oferowana w standardzie funkcja Holiday Lockout, która umożliwia zablokowanie drzwi na czas dłuższej nieobecności w domu, opisuje Janusz Grześkowiak, Kierownik Działu Technicznego firmy WINKHAUS. Warto wspomnieć także o opcjonalnych możliwościach, jak obsługiwana jednym dotknięciem palca zapadka dzienna wstrzymująca automatyczną pracę rygli oraz sztywny łańcuch pozwalający bezpiecznie uchylić drzwi, dodaje.

Zamek autoLock może zostać wyposażony także w napęd elektryczny, który jest podstawą do konfigurowania zestawów z czytnikami linii papilarnych - w tym tych najbardziej wyrafinowanych z wizualizacją i sterowaniem za pomocą urządzeń mobilnych połączonych z Internetem. Firma CAL jest pierwszym w Polsce producentem drzwi, który wykorzystuje zamek autoLock AV3.

źródło i zdjęcie: CAL