Mechanizm zabezpieczający Roto "TiltFirst" do okien w pokojach dziecięcych

Dodano: czwartek, 19 grudnia 2013 12:46

Wystarczy chwila nieuwagi dorosłego, aby maluch wdrapał się na parapet lub – jeśli nie sięga klamki – podstawił sobie krzesełko i samodzielnie otworzył okno dlatego lepiej je dobrze zabezpieczyć na przykład w mechanizm Roto "TiltFirst".

Uchylanie przed otwieraniem

Okno z mechanizmem TiltFirst: 1. obrót klamki o 900 – uchył 2. obrót o 1800 i przekręcenie klucza pozwalają otworzyć oknoOkna w pokoju dziecięcym najlepiej wyposażyć w mechanizm zabezpieczający Roto „TiltFirst”, który powoduje, że najpierw skrzydło jest uchylane, a nie otwierane. To zupełnie odwrotnie niż w zwykłych okuciach rozwierno-uchylnych. Dodatkowo, specjalna klamka uruchamiająca ten mechanizm jest wyposażona w zamek. Po jej przekręceniu o 90° okno można tylko uchylić, ale nie da się go otworzyć.

Dopiero przekręcenie klucza w zamku zwalnia blokadę i pozwala na ustawienie klamki do góry, a tym samym na otwarcie skrzydła. Mechanizm blokujący uruchamia się automatycznie po zamknięciu okna i ponownym przekręceniu klamki do pozycji uchylenia. Mechanizm TiltFirst nadaje się do wszystkich typów okien z PVC, drewna, drewna-aluminium, także tych już zamontowanych. Gdy dziecko będzie starsze lub zmieni się przeznaczenie pokoju, w łatwy sposób można przekuć okno na rozwierno-uchylne.

Sterowanie ogrzewaniem

Często dzieci bawią się nie tylko zabawkami, ale też przedmiotami codziennego użytku. Lubią podpatrywać dorosłych i ich naśladować. Gdy więc nasza pociecha odkryje, że odkręcamy lub zakręcamy termostat grzejnika, jest więcej niż pewne, że sama tego spróbuje. Może się wtedy okazać, że ogrzewanie będzie działać przy otwartym oknie. Trudno w takiej sytuacji oszczędzać energię.Gdy otwieramy okno, pamiętajmy
o zamknięciu termostatu przy kaloryferze.
To ograniczy straty ciepła
Czujnik Roto MTS automatycznie odcina
dopływ ciepłej wody do kaloryfera
w chwili otwarcia okna.

Aby nie płacić wysokich rachunków, warto zamówić okno z magnetycznym czujnikiem Roto E-Tec MTS sterującym ogrzewaniem. Jest on zintegrowany z okuciem ukrytym we wrębie okiennym i połączony ze sterowanym elektrycznie termostatem. Każde otwarcie okna powoduje wyłączenie ogrzewania, a zamknięcie – ponowne jego uruchomienie.

Klamka z kluczem

Klamka RotoSwing w specjalnej wersji TiltFirst do bezpiecznych okien do pokoju dziecka, zamykana na kluczWystrój i wyposażenie pokoju dziecka zmienia się wraz z wiekiem i zainteresowaniami. Dlatego warto, aby jedyna widoczna część okucia – klamka – była estetyczna i miała nowoczesny design. Doskonale sprawdzi się tu klamka RotoSwing o łagodnie wygiętym, ergonomicznym kształcie. Jest ona dostępna w kilku kolorach standardowych.

Możliwe jest również łączenie różnych odcieni z palety RAL i specjalnych. Klamka nie musi być jednobarwna. Każdy jej element – rozetka, podstawa, sama klamka i element dekoracyjny – może mieć inny kolor. Warto jednak spośród kilku wersji RotoSwing wybrać tę specjalną, TiltFirst do pokoju dziecka, zamykaną na klucz.

źródło i zdjęcia: ROTO