W szranki z Michaelem Schumacherem – ambasadorem marki Hörmann

Dodano: czwartek, 14 listopada 2013 14:29

W ostatni weekend października partnerzy handlowi firmy Hörmann z całej Europy wzięli udział w niecodziennej rywalizacji. Ścigali się na torze kartingowym koło Kolonii pod okiem samego mistrza świata Formuły 1.

Drużyna z Polski, złożona z trzech partnerów oraz przedstawiciela firmy Hörmann Polska, zajęła drugie miejsce. Przy okazji tego sportowego spotkania Michael Schumacher zaprezentował nowego mistrza świata w kategorii izolacyjności cieplnej - aluminiowe drzwi zewnętrzne ThermoCarbon.

To drzwi o współczynniku przenikania ciepła U nieprzekraczającym  0,47 W/(m2K). Taki efekt - znacznie powyżej wymagań stawianych drzwiom dla domów pasywnych -  osiągnięto między innymi dzięki profilowi ramy skrzydła z włókna szklanego o grubości 100 mm wzmocnionemu karbonem.

To jedyne dostępne na rynku drzwi aluminiowe o tak dobrej izolacyjności cieplnej. ThermoCarbon to jednak także szereg nowoczesnych rozwiązań związanych z bezpieczeństwem: Michael Schumacher przekonał się o odporności tych drzwi na włamanie podczas testu crash z użyciem ciężkich narzędzi.

Doceniam przemyślane pod każdym kątem rozwiązania techniczne. Bezpieczeństwo jest dla mnie najważniejsze zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, podkreślił mistrz Formuły 1.

źródło i zdjęcie: Hörmann

Firma Hörmann