Zmiana nazw produktów Guardian

Dodano: wtorek, 05 listopada 2013 08:46

Nieustanny rozwój technologii i ciągłe poszerzanie oferty wytwarzanych przez Guardian produktów, skłonił producenta do reorganizacji struktury szkieł z ochroną przeciwsłoneczną SunGuard® i wprowadzenia zmian w ich nazewnictwie. Mają one na celu stworzenie jeszcze bardziej przejrzystej oferty i ułatwienie klientom poszukiwań odpowiedniego szkła.

Szkło float jest materiałem podlegającym bardzo szybkiemu rozwojowi technologicznemu. Dostępność innowacyjnych metod produkcji powoduje, że obecnie oferowane rozwiązania ze szkła mogą spełniać bardzo wiele ról - od ochrony przeciwsłonecznej, przez izolację termiczną i akustyczną, po zabezpieczenie przed włamaniem i funkcje dekoracyjne. Ta ewolucja zastosowań powoduje jednak, że nie tylko osoby niezwiązane z branżą okienną czy budowlaną, ale również specjaliści potrzebują coraz bardziej przejrzystej informacji na temat rodzajów szkła i ich możliwości. To istotne zwłaszcza ze względu na fakt, że na przykład sama oferta szkieł przeciwsłonecznych jest różnorodna pod względem wyglądu i parametrów poszczególnych produktów.

Oto jakie zmiany wprowadził Guardian:

eXtra Selective i SuperNeutral

Dotychczas szkła z grupy High Selective dzieliły się na dwie grupy: SunGuard® SN i SunGuard® SNX. Obecnie seria SNX, w skład której wchodzą szkła z powłoką o trzech warstwach srebra, pozwalającą osiągnąć nadzwyczajny poziom odbicia ciepła z zachowaniem wysokiej transmisji światła, znana będzie pod nazwą eXtra Selective. Seria SN, z powłoką z dwoma warstwami srebra, znana będzie natomiast jako SuperNeutral.

High Durable

W portfolio Guardian pojawiły się również nowe produkty, które mogą być używane jako szkło monolityczne (powłoka na pozycji 2). Do chwili obecnej znane były one jako wariant serii SunGuard® Solar i nosiły oznaczenie HD. Obecnie szkła te będą częścią grupy High Durable i dostępne będą pod nazwą SunGuard® HD.

Nazewnictwo innych produktów SunGuard® Solar nie ulega zmianie. Również seria SunGuard® High Performance, a także wszystkie produkty SunGuard® HP pozostają bez zmian.

Advanced Solutions

Jako czołowy producent szkieł zaawansowanych do zastosowań specjalnych Guardian promuje również produkty takie jak Radar Deflective znane jako SunGuard® RD. Uwzględniając rozwój tego segmentu stworzono serię Advanced Solutions, do której zaliczane będą nowatorskie rozwiązania trafiające do oferty Guardian.

źródło i zdjęcie: Guardian