"GlassTime" - nowy podręcznik o szkle architektonicznym

Dodano: środa, 07 sierpnia 2013 07:08

Guardian, czołowy producent szkła architektonicznego na świecie, opublikował polską edycję swojego przewodnika po szkle "GlassTime". Jest to trzecia, po angielskiej i niemieckiej, wersja językowa publikacji.

Podręcznik zawiera nie tylko obszerny przegląd produktów firmy, ale przede wszystkim zbiór podstawowych informacji nt. współczesnych technologii produkcji, obróbki i zastosowania szkła architektonicznego. Dzięki szerokiemu ujęciu zagadnień "GlassTime" może stać się prawdziwie przydatny dla architektów, przedstawicieli branży szklarskiej i stolarki okiennej.

Podręcznik "GlassTime" podzielony jest na 11 rozdziałów zawierających informacje o m.in. szkle float, termoizolacyjnym, przeciwsłonecznym oraz bezpiecznym. Każdy z rozdziałów zawiera informacje nt. właściwości, technologii produkcji oraz zastosowaniu poszczególnych rodzajów szkła. Liczne wzory, schematy i wykresy nadają publikacji techniczny charakter i pozytywnie odróżniają go od innych tego rodzaju wydawnictw dostępnych na rynku polskim.

Współczesna architektura coraz częściej opiera się na szkle float. Produkcja tego materiału w ciągu dekad rozwijała się dynamicznie, dzięki czemu zakres jego zastosowania rozciąga się właściwie na wszystkie obszary budownictwa, nadając obiektom mieszkalnym i biurowym przejrzystość i rozmach, informuje Guardian Częstochowa. Podręcznik GlassTime to najobszerniejsze bezpłatne kompendium wiedzy na temat szkła architektonicznego w Polsce, dodaje.

Technologiczne zaawansowanie szkła float czyni go jednym z najciekawszych i najbardziej uniwersalnych materiałów budowlanych. Jego różnorodność powoduje jednak, że pełne zrozumienie właściwości oraz możliwości zastosowania szkła wymaga wiedzy, której do tej pory nie udawało się usystematyzować w jednej publikacji. Wiedza na temat potencjału szkła architektonicznego jest kluczowa dla jego najskuteczniejszego wykorzystania. Podczas gdy beton czy stal nie ewoluują tak szybko, innowacje w branży szklarskiej następują właściwie co roku. Za zmianami technologicznymi idą też nowe normy i regulacje, które opisujemy w przewodniku., wyjaśnia Guardian.

Guardian udostępnia swoją publikację nieodpłatnie. Pełną wersję „GlassTime” można pobrać z tej lokalizacji:
http://www.sunguardglass.pl/SpecificationsResources/TechnicalLibrary/GlassTimePodrcznikoszkle/index.htm

Za kilka tygodni planowana jest również dostępność książki w wersji drukowanej.

źródło i zdjęcie: Guardian