Nowy system do automatyzacji firan i zasłon

Dodano: czwartek, 01 sierpnia 2013 12:33

W ofercie Sukces Technology Group pojawił się ostatnio nowy system służący automatyzacji firan i zasłon. Ma on stanowić kompleksowe rozwiązanie dla wymagających użytkowników.

Dotychczasowy katalog produktów składał się z wielu rodzajów urządzeń sterujących i napędzających do automatyzacji pracy wszelkich osłon i drzwi. Wśród nich między innymi rolet tekstylnych i aluminiowych, a także markiz, bram i drzwi garażowych, a także oświetlenia i innych urządzeń składających się na system zarządzania inteligentnym domem. Teraz ten zbiór poszerza się o zupełnie nową kategorię - elektryczne karnisze.

System Cortino składa się z trzech elementów. Główną częścią mechanizmu jest napęd dzięki któremu firana lub zasłona wprawiana jest w ruch. Silnik przymocowany jest do specjalnego karnisza, wytrzymałego i stworzonego pod wymiar okna. Po prawidłowym montażu wystarczy już jedynie zaprogramować pilot i elektryczny karnisz jest gotowy do pracy.

Mechanizm jest bardzo łatwy do zamontowania i uruchomienia, a także wygodny w obsłudze. Po prawidłowym wymierzeniu wszystkich niezbędnych długości i doborze elementów należy przymocować karnisz do sufitu lub ściany, zależnie od woli użytkownika i specyfiki pomieszczenia. Należy zaznaczyć, że karnisz może mieć długość nawet 24 metrów, i może być łączony równolegle w pary dając możliwość poruszania dwiema warstwami - np. firanami i zasłonami - a nie jedynie jedną warstwą. Prawidłowe wymierzenie jest bardzo ważne ze względu na konieczność doboru odpowiedniej długości prowadnicy, a więc też ilości mocowań materiału do specjalnego paska poruszającego się w prowadnicy. Po zainstalowaniu wszystkich elementów wystarczy jedynie zawiesić zasłonę lub firanę, a następnie zaprogramować pilot. Od tej chwili mechanizm jest gotowy do pracy.

Uwaga w projektowaniu i konstruowaniu urządzeń i aplikacji dąży do maksymalizacji prostoty i intuicyjności ich obsługi. Ta sama motywacja przyświeca także przy tworzeniu napędów do automatyzacji ruchu firan i zasłon. Coraz częściej silniki mają wbudowaną opcję rejestracji dotyku "Motion Touch", co w praktyce oznacza, że lekkie pociągniecie dłonią materiału na dowolnej jego długości powoduje, że mechanizm rejestruje intencję użytkownika, a następnie zastępuje go kończąc przesuwanie zasłony na całej długości karnisza w danym kierunku. Wielokrotnie możemy też wybrać bezprzewodowy system sterowania, pod warunkiem oczywiście, że napęd ma wbudowany odbiornik radiowy. Wszystkie te warunki spełnia system Cortino, co powoduje, że stanowi on świetne rozwiązanie.

Łatwość montażu, indywidualnie dopasowany do wnętrza i okna karnisz, funkcja detekcji ruchu "Motion Touch" i cicha praca to tylko niektóre z zalet systemu Cortino. Nowe rozwiązanie marki YOODA to świetny wybór dla poszukujących komfortu w codziennym życiu.

źródło i zdjęcie: YOODA