Vetrex dostarczy okna do budynku wchodzącego w skład prestiżowej inwestycji Awiator

Dodano: piątek, 05 lipca 2013 08:29

Okna Vetrex zostaną dostarczone do kolejnego budynku wchodzącego w skład prestiżowej inwestycji Awiator, realizowanej przez firmę Allcon na gdańskiej Zaspie.

Powstający na dawnym pasie startowym lotniska, prestiżowy kompleks mieszkaniowy Awiator, docelowo ma składać się z czterech budynków, nawiązujących stylistyką do lotniczej historii lokalizacji. Do użytku został już oddany apartamentowiec Alfa, wyposażony w stolarkę Vetrex. Obecnie trwają prace nad kolejnym, o nazwie Bravo. Ponieważ dostarczone produkty i współpraca z firmą spełniły oczekiwania dewelopera - jest ona kontynuowana. Allcon powierzył Vetrex dostarczenie okien do kolejnego budynku.

Charakterystyczny design budynków sprawia, że Awiator jest jedną z najbardziej interesujących inwestycji w Trójmieście. Dodatkową atrakcję stanowi zielone otoczenie osiedla, a także wysoki standard wykończenia mieszkań. Atutem są m.in. przestronne przeszklenia, robiące szczególne wrażenie w mieszkaniach o oknach wchodzących na Zatokę Gdańską oraz w apartamentach na najwyższych piętrach, gdzie zastosowano okna panoramiczne.

Osiedle powstało z myślą o wymagających nabywcach, dlatego postawiliśmy nie tylko na ciekawe rozwiązania architektoniczne, ale też materiały i technologie budowlane, gwarantujące długoletnie bezawaryjne użytkowanie. Ze szczególną dbałością wybraliśmy stolarkę otworową, ponieważ w dużej mierze to właśnie okna decydują o komforcie mieszkania zapewniając ciszę i ciepło, wyjaśnia Jakub Dobrowodzki, Dyrektor Zespołu Realizacji z Allcon.

Inwestycja zlokalizowana jest w strefie nadmorskiej, gdzie budynki narażone są na działanie niekorzystnych czynników - silnych wiatrów, a także słonego i wilgotnego powietrza, dlatego deweloper poszukiwał dostawcy, którego oferta spełniłaby rygorystyczne wymagania i charakteryzowała się solidnością i trwałością.

Ponieważ okna wstawione do budynku Alfa sprawdziły się wzorowo, a dodatkowo usługi montażowe i serwisowe wykonane zostały przez Vetrex bez zastrzeżeń - Allcon podjął decyzję, aby kolejny budynek wchodzący w skład kompleksu również wyposażyć w produkty Vetrex. Na potrzeby inwestycji dostarczona zostanie stolarka w systemie VP70 w kolorze białym oraz szarym. Vetrex zapewni też kompleksową obsługę w zakresie montażu oraz obsługi serwisowej i pogwarancyjnej.

Tak, jak w przypadku pierwszego budynku - Alfa, deweloper postawił na wysoki standard. Szczególnie w obliczu zastoju na rynku budowlanym, konsekwentne kontynuowanie polityki jakości jest czynnikiem pozwalającym wyróżnić się na tle konkurencji. Cieszymy się, że nasza stolarka została doceniona i że możemy uczestniczyć w tworzeniu jednej z najbardziej rozpoznawalnych inwestycji w Trójmieście, podsumowuje Marcin Tomczyński Z-ca Dyrektora ds. Technicznych i Rozwoju, Vetrex.

źródło i zdjęcie: VETREX

Firma Łukplast