Powstała Grupa OKNOPLAST w skład której wchodzą OKNOPLAST, WnD oraz Aluhaus

Dodano: czwartek, 27 czerwca 2013 07:59

Firma OKNOPLAST od lat należy do ścisłej czołówki producentów okien w Europie. Przedsiębiorstwo utworzyło właśnie Grupę w skład, której wchodzą trzy firmy: OKNOPLAST, WnD oraz Aluhaus. W ten sposób OKNOPLAST zwiększy swój udział w rynku zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Firma OKNOPLAST zamknęła rok 2012 z obrotem w wysokości 382 mln zł i 12% wzrostem sprzedaży. W jej strukturze, duży bo aż 60% udział ma eksport. Obecnie spółka prowadzi działalność na 10 europejskich rynkach: Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Włoch i Węgier. W ciągu ostatnich 12 miesięcy OKNOPLAST otworzył w krajach tych 300 partnerskich salonów sprzedaży i tym samym rozbudował ich sieć do 1520.

Zainteresowanie naszymi produktami z roku na rok systematycznie rośnie, dlatego, aby mu sprostać, zdecydowaliśmy się na stworzenie Grupy OKNOPLAST. Taka struktura umożliwia specjalizację produkcji i zaspokojenie różnych segmentów rynku, mówi Mikołaj Placek, Prezes Zarządu OKNOPLAST.

Jedną z trzech spółek Grupy OKNOPLAST jest WnD, która zajmuje się produkcją okien z segmentu "ekonomicznego plus". Co kryje się za tym stwierdzeniem?

Oknoplast nie zamierza konkurować z najtańszymi produktami, jakie można znaleźć na rynkach polskim i zagranicznych. Bardzo niska cena odzwierciedla zazwyczaj równie niską jakość wykonania okien, niską jakość komponentów oraz ubogie wyposażenie produktów. Firmia WnD, jako marka "ekonomiczna plus", ma łączyć w sobie dobrą jakość za przystępną cenę, bowiem w tej kwestii nie ma dla nas kompromisów, wyjaśnia Prezes Mikołaj Placek.

Siedziba firmy WnD mieści się w Rąbieniu pod Łodzią. Tu zlokalizowane jest biuro oraz hale produkcyjne i magazyny o łącznej powierzchni ponad 13 000 m². Moce produkcyjne WnD to 470 tysięcy okien rocznie. Obecnie spółka zapowiada dynamiczny rozwój, a rok 2013 planuje zakończyć z obrotem w wysokości 25 mln zł i 75% udziałem sprzedaży eksportowej.

Częścią Grupy OKNOPLAST jest także firma Aluhaus. Trzonem jej działalności są aluminiowe okna i drzwi wejściowe. Siedziba Aluhaus wraz z halą produkcyjną i magazynem znajduje się, w Ochmanowie pod Krakowem, w pobliżu OKNOPLAST. Formalnie firma istnieje od 1 lutego 2013 r., produkcja ruszyła natomiast 1 czerwca. Spółka jest w stanie wytworzyć 12 000 elementów rocznie. Produkty firmy dostępne są w całej międzynarodowej sieci OKNOPLAST. Planowany udział sprzedaży eksportowej na koniec 2013 roku to 65%.

Mimo odczuwalnego w wielu sektorach spowolnienia gospodarczego przewidujemy dalszy, szybki rozwój. Naszą strategię opieramy między innymi na eksporcie. Aby jednak z sukcesem prowadzić działalność zagraniczną musimy dostarczać produkty najwyższej jakości i zapewniać fachowe doradztwo oraz pełną opiekę pozakupową. Tylko wówczas zasługujemy na zaufanie konsumentów. Dla OKNOPLAST zawsze było to bardzo ważne, dziś ponad 70% naszych klientów w Polsce pochodzi z polecenia, a to najlepszy dowód, że jesteśmy rzetelni, mówi Prezes Mikołaj Placek.

Grupa OKNOPLAST prognozuje osiągnąć w bieżącym roku obrót w wysokości ponad 450mln zł i zwiększyć zatrudnienie do 1200 osób.

źródło i zdjęcie: OKNOPLAST

Firma Belu Tec