Awans DRUTEX-u w zestawieniu Listy 500 magazynu Polityka

Dodano: poniedziałek, 27 maja 2013 08:41

Z przychodami ze sprzedaży 438 mln zł w 2012 roku, DRUTEX S.A. zajął 449 pozycję w zestawieniu Listy 500 magazynu Polityka, co stanowi awans o 31 miejsc w stosunku do roku ubiegłego. Ranking został ogłoszony po raz 20 i obejmuje największe polskie firmy sektora przemysłu, handlu i usług.

Tegoroczna lista największych polskich firm produkcyjnych, handlowych i usługowych uszeregowana została według przychodów ze sprzedaży przedsiębiorstw lub całych grup kapitałowych na podstawie informacji przedstawionych przez zarządy lub publikowanych na giełdzie. Oprócz przychodów ze sprzedaży w rankingu uwzględniono również przychody firm ogółem, zyski brutto oraz zatrudnienie.

Wysokie miejsce DRUTEX-u na liście 500 potwierdza niesłabnącą pozycję firmy na rynku, nawet w okresie spowolnienia gospodarczego. Firma jako jedyna z branży została zakwalifikowana do grona najlepszych i najbardziej zyskownych polskich przedsiębiorstw.

Cieszy nas awans na opublikowanej w tym roku Liście 500 Polityki Pokazuje on znaczenie i wartość wypracowanych przez nas w 2012 roku wyników finansowych. Kolejne sukcesy motywują nas do dalszej pracy i rozwoju. Doskonałą pozycję i siłę firmy potwierdzają nasze wzrosty w zakresie wyników finansowych chociażby w pierwszym kwartale br. Sukcesywnie zwiększamy również zatrudnienie i moce produkcyjne, czego przykładem jest realizowana przez nas inwestycja związana z budową Europejskiego Centrum Stolarki. Jestem przekonany, ze dzięki temu projektowi w przyszłym roku zanotujemy kolejne wzrosty na liście 500, komentuje Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX.A.

źródło i zdjęcie: DRUTEX

Firma Drutex