Druga edycja kampanii "Zielone okno - wyrzuć rtęć ze swojego życia"

Dodano: wtorek, 23 kwietnia 2013 08:37

"Zielone okno - wyrzuć rtęć ze swojego życia" to kampania społeczno-edukacyjna, która promuje ekologię, wiedzę o toksyczności szkodliwej rtęci i jej obecnych zastosowaniach. W tym roku organizatorzy kontynuują kampanię, której pierwsza edycja dotarła do ponad miliona Polaków.

W tym roku kampanii przeciw rtęci zainauguruje list otwarty informujący o szkodliwości rtęci i jej stosowaniu w przemyśle, a także podkreślający wagę mediów oraz instytucji przy nagłaśnianiu postaw promujących ekologię. Zorganizowany będzie konkurs skierowany do producentów okien i deweloperów, w którym nagrodą będzie otrzymanie certyfikatu "Zielone okno". Certyfikat ten poświadcza o niestosowaniu rtęci w danych produktach lub realizacjach. We wrześniu 2013 r. zostaną przeprowadzone zajęcia edukacyjne w przedszkolach w sześciu miastach Polski: Bydgoszczy, Elblągu, Katowicach, Rzeszowie, Szczecinie i Wrocławiu.

Tegoroczna edycja kampanii przeciw rtęci skupia się na deweloperach i producentach okien, ale nie pomija konsumentów i rodziców.

Ekspertami kampanii są Sławomir Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia oraz Wojciech Przybylski z eco in.

"Zielone okno - wyrzuć rtęć ze swojego życia" to kampania społeczna, której celem jest edukacja ekologiczna i konsumencka. Jej partnerami merytorycznymi są: Fundacja Nasza Ziemia, firma eco in oraz Biuro Informacji Toksykologicznej. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi Polaków na problem rtęci i jej występowania w najbliższym otoczeniu człowieka. Poprzez szereg działań kampania edukuje na temat negatywnego wpływu rtęci na zdrowie człowieka i środowisko naturalne, wskazuje działania, które ograniczają jej wykorzystywanie oraz promuje technologie bezrtęciowe.

Więcej informacji na stronie: www.zieloneokno.org.

źródło: On Board PR
zdjęcie: Zieloneokno.org