Wiśniowski Home Design rozstrzygnięty

Dodano: czwartek, 18 kwietnia 2013 08:03

Konkurs Wiśniowski Home Design rozstrzygnięty. Jury podjęło decyzję i wyłoniło zwycięzcę. Najlepszy projekt wykonała Magdalena Olesek z Myślenic.

Prace nad wyłonieniem zwycięzcy trwały bardzo długo. Celem tego konkursu było pokazanie architektom naszych nowych produktów, które są łatwo dostępne w plikach CAD na stronie www.wisniowski.pl, mówi Katarzyna Świderska, dyrektor marketingu firmy Wiśniowski. Chcieliśmy jeden z projektów wykorzystać do budowy domu modelowego, jako głównego "aktora" naszej reklamy. Bardzo wielu architektów nadesłało dobre prace. Pierwotnie chcieliśmy nagrodzić tylko jedną, ale ostatecznie, oprócz głównego, wyróżniliśmy kilka innych projektów, dodaje.

Z licznie napływających projektów na konkurs Wiśniowski Home Design, najlepszy okazał się Magdaleny Olesek, zajmującej się architekturą na co dzień. Na pierwszym planie swojej pracy przedstawiła system ogrodzeniowy Lux, model AW.10.53, w kolorze dopasowanym do elewacji i elementów wykończeniowych domu. Do garażu, obok budynku dobrała bramę segmentową z paneli z przetłoczeniami wysokimi, w kolorze Anthracite Grey. Widoczne obok drzwi wejściowe do budynku są zachowane w tym samym stylu - również z przetłoczeniami i w Anthracite Grey. Ten sam kolor widoczny jest na stolarce okiennej, która dopełnia cały projekt budynku.

Udział w takim konkursie to ciekawe przeżycie. Trzeba było się wykazać kreatywnością, ale zadanie ułatwiały pliki CAD, ze strony internetowej organizatora. W tego typu projektach widać dobrze upodobania samych twórców - wybrałam Anthracite Grey, bo dodaje elegancji budynkowi, przyznaje Magdalena Olesek, architekt, zwyciężczyni konkursu.

Przypomnijmy, że aby wziąć udział w konkursie należało zaprojektować dom z wykorzystaniem stolarki okiennej, bram garażowych i wjazdowych, drzwi zewnętrznych i ogrodzenia, z bogatej oferty firmy Wiśniowski. Do wykonania projektów można było wykorzystać profesjonalnie przygotowane pliki CAD, dostępne na stronie www.homedesign.wisniowski.pl. Nagrodą dla zwycięzcy była kwota pieniężna w wysokości 1500 euro. Projekt Magdaleny Olesek zostanie wykorzystany przez firmę Wiśniowski na planie zdjęciowym podczas nagrania spotu reklamowego.

źródło i zdjęcie: WIŚNIOWSKI