Rozbudowa kompleksu obiektów produkcyjnych firmy DRUTEX rozpoczęta

Dodano: wtorek, 12 marca 2013 08:56

Z końcem stycznia 2013 r. DRUTEX rozpoczął budowę kompleksu obiektów produkcyjnych wchodzących w skład Europejskiego Centrum Stolarki o łącznej powierzchni zabudowy wynoszącej 52,160 m², na należących do firmy nowych terenach inwestycyjnych o łącznej powierzchni 22,9 ha.

Już miesiąc temu rozpoczęto prace związane z robotami ziemnymi i drogowymi. Zakończenie całości robót budowlanych związanych z I etapem inwestycji przewidziane jest na III kwartał 2013. Tym samym firma DUTEX jeszcze w 2013 roku powiększy swój potencjał produkcyjny o ok. 100%.

Budowa nowych obiektów prowadzona jest według przyjętego w styczniu br. harmonogramu. Zgodnie z nim 24 stycznia rozpoczęto projekt. Prace prowadzi firma PUT OL-TRANS z Mrzezina specjalizująca się w robotach ziemnych, fundamentowych i drogowych. Obecny obraz na placu budowy to przede wszystkim koncentracja sprzętu budowlanego, takiego jak: koparki, spycharki, walce wibracyjne itp. oraz środków transportowych samowyładowczych.

Pomimo warunków zimowych, prace wykonywane są zgodnie z przyjętym harmonogramem i warunkami zawartymi w pozwoleniu na budowę. Po wykonaniu fundamentów rozpocznie się montaż konstrukcji stalowej, czyli budowa hali produkcyjnej o wymiarach (szerokość x wysokość) 420 m x 120 m, która będzie doskonałym odzwierciedleniem realizowanego przedsięwzięcia inwestycyjnego, a przede wszystkim pokaże skalę prac i rozmach projektu.

Skala inwestycji jest bowiem ogromna, a wartość całego projektu szacowana na ok. 200 mln zł. Stąd, Europejskie Centrum Stolarki powstające w Bytowie jest nie lada wyzwaniem, szczególnie, że realizowane jest w okresie spowolnienia gospodarczego. ECS to jednak również inwestycja w lokalny rynek pracy. W związku z rozwojem firmy w najbliższym czasie przybędzie na bytowskim rynku znacząca ilość nowych miejsc pracy. Firma planuje zwiększyć zatrudnienie o ok. 1000 osób.

Rok 2013 DRUTEX rozpoczął więc bardzo intensywnie. Firma poza inwestycją w moce produkcyjne skoncentrowała się również na poszerzeniu swojej oferty w zakresie stolarki PVC i w styczniu 2013 roku wprowadziła na rynek nowy produkt - energooszczędny system IGLO ENERGY, który w zaledwie kilka tygodni zdobył przychylność klientów w kraju i za granicą.

Konsekwentna polityki firma i dynamiczny rozwój już teraz przynoszą wymierne korzyści związane ze wzrostem przychodów oraz rosnącym popytem na produkty DRUTEX-u. Firma umacnia się na rynku krajowym i arenie międzynarodowej, czego wynikiem są coraz lepsze wyniki sprzedażowe i wzrost rozpoznawalności marki. Jestem przekonany, że kolejne miesiące intensywnych prac związanych z budową ECS, ale również promocją naszego nowego produktu IGLO ENERGY pozwolą nam zdobyć zaufanie kolejnych tysięcy klientów na świecie i umocnić naszą pozycję lidera na rynku stolarki., powiedział Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A.

źródło i zdjęcie: DRUTEX

Firma Drutex