Dobroplast pozyskuje inwestora strategicznego i otwiera nowy zakład produkcyjny w Lublinie

Dodano: czwartek, 28 lutego 2013 08:20

Szwajcarska firma AFG Arbonia-Forster-Holding AG sfinalizowała zakup Dobroplastu, wiodącego polskiego producenta okien PVC z siedzibą w Zambrowie w województwie podlaskim. Transakcja została zamknięta 21 lutego 2013 roku, po wcześniejszym uzyskaniu akceptacji UOKiK.

22 lutego 2013 roku odbyło się w Lublinie uroczyste otwarcie nowego zakładu produkcyjnego firmy Dobroplast. Zakład zlokalizowany jest na terenie Specjalnej Podstrefy Ekonomicznej w Lublinie. Hala produkcyjna o powierzchni niemal 8000 metrów kw. została zbudowana i wyposażona w celu produkcji okien dachowych Skylight.

Skylight to marka wysokiej jakości okien dachowych zaprojektowanych przez Dobroplast, produkowanych z odpornego na zabrudzenia i starzenie PVC, dodatkowo wzmocnionych ocynkowaną stalą dla polepszenia statyki okna i ułatwienia mocowania okuć. W lubelskim zakładzie oprócz okien dachowych Skylight produkowana jest również stolarka aluminiowa. Dzięki uruchomieniu zakładu w Lublinie powstało około 100 nowych miejsc pracy.

Produkcja w nowym zakładzie Dobroplast w Lublinie rozpoczęła się jesienią 2012 roku, jednak firma czekała z uroczystym otwarciem obiektu aż do teraz, aby świętować je razem ze szwajcarską Grupą AFG, nowym inwestorem strategicznym Dobroplastu. Firmy ogłosiły w listopadzie 2012 roku, że podpisana została warunkowa umowa zakupu Dobroplastu przez AFG. Po uzyskaniu wymaganej zgody UOKiK, transakcja została sfinalizowana 21 lutego 2013 roku. Dzięki zakupowi Dobroplastu AFG awansuje na trzecią pozycję wśród europejskich producentów okien i drzwi, robiąc ważny krok w rozwoju swojej międzynarodowej działalności, zgodnie z przyjętą przez firmę strategią. Dla Dobroplastu wejście do Grupy AFG stanowi możliwość dalszego rozwoju eksportu. Dobroplast zyskuje także dostęp do zaawansowanych technologii i innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych.

Dobroplast został założony dwanaście lat temu w Zambrowie w województwie podlaskim przez Renatę i Pawła Kaczyńskich i w krótkim czasie stał się wiodącym polskim producentem okien PVC pod względem sprzedaży na polskim rynku. Przychody firmy ze sprzedaży osiągają ponad 300 milionów złotych rocznie, a firma zatrudnia w Zambrowie i Lublinie łącznie około 1200 pracowników.

źródło i zdjęcie: Dobroplast

Firma Dobroplast