Prezentacja nowego modelu drzwi firmy CAL na targach BUDMA 2013

Dodano: wtorek, 05 lutego 2013 09:36

Podczas tegorocznych targów BUDMA Zakład Stolarki Budowlanej CAL zaprezentował przełomowy model drzwi, którego projekt odzwierciedla najnowsze kierunki rozwoju stolarki drzwiowej.

Zakład Stolarki Budowlanej CAL regularnie wzbogaca ofertę zewnętrznych drzwi drewnianych, wykorzystując innowacyjne rozwiązania, które gwarantują użytkownikom bezpieczeństwo i wygodę oraz zapewniają najlepszą ochronę termoizolacyjną domu, mówi Czesław Suski z firmy CAL.

Energooszczędność ponad normę

Ideą przyświecającą producentom drzwi zewnętrznych jest zrównoważony rozwój budownictwa. Jego założenia opierają się na wykorzystywaniu innowacyjnych technologii i nowoczesnych rozwiązań stosowanych z myślą o ochronie środowiska naturalnego i komforcie użytkowników.

Parametry termoizolacyjne drzwi Zakładu Stolarki Budowlanej CAL pozwalają na stosowanie ich w budownictwie energooszczędnym i pasywnym, mówi Czesław Suski z CAL-a. Drzwi zewnętrzne z naszej Kolekcji Arktycznej, jako jedne z niewielu na rynku, spełniają wymogi NFOŚiGW określone dla programu dopłat do kredytów zaciąganych na budowę domów energooszczędnych, dodaje.

Od końca 2012 roku skrzydła sosnowe pełne referencyjne z tej kolekcji mają grubość 90 mm, a współczynnik Ud zaczyna się dla nich już od 0,71 W/m2K. Dla porównania, współczynnik określony przez NFOŚiGW ma wartość nieprzekraczającą 0,80 W/m2K dla standardu NF15 i 1,30 W/m2K dla standardu NF40.

Inteligentnie chronione

Najnowsze technologie wkraczają na rynek stolarki drzwiowej w postaci zaawansowanych zabezpieczeń. Dzięki nim możemy na co dzień wykorzystywać systemy kontroli dostępu przeznaczone dotychczas wyłącznie dla domów inteligentnych.

Propozycją firmy CAL są rozwiązania iCOMFORT, wykorzystujące między innymi czytniki kart, zamki biometryczne czy zarządzanie dostępem przez Internet przy użyciu systemu Smartphone Cloud Access. Zapewniają one bezpieczeństwo nawet wówczas, gdy nie ma nas w domu przez dłuższy czas, mówi Czesław Suski.

System kontroli dostępu iCOMFORT, oferowany z drzwiami CAL-a, może mieć opcję "dziecko w domu" i "otwarcie pod przymusem". Pozwala również na informowanie właściciela za pośrednictwem wiadomości SMS lub e-maila o otwarciu lub zamknięciu zamka.

Drzwi na miarę czasów

Dział kreacji i nowych technologii Zakładu Stolarki Budowlanej CAL finalizuje prace nad nowym modelem drzwi zewnętrznych, który dostępny będzie w ofercie Kolekcji Rycerskiej. Jego prototyp zaprezentowany na targach BUDMA 2013 stanowi pierwsze na polskim rynku stolarki drzwiowej połączenie odważnego designu z najnowszymi technologiami zabezpieczeń, przy zachowaniu wszystkich cech charakterystycznych dla solidnych drzwi drewnianych.

Kluczowymi elementami projektu tego modelu są wysokiej jakości drewno dębowe lub sosnowe i przeszklenia wykonane z dwukomorowego zestawu z wykorzystaniem szkła stapianego (fusingiu). Podobnie jak pozostałe modele z Kolekcji Rycerskiej, nasz prototyp zdobiony będzie elementami z wysokogatunkowej stali szlachetnej, mówi Czesław Suski z firmy CAL. Wyróżnikiem nowych drzwi z Kolekcji Rycerskiej jest zastosowanie nowatorskich, niskoprądowych systemów zabezpieczeń w postaci biometrycznego czytnika na odcisk palca i antaby z elektronicznym przyciskiem do otwierania drzwi. Ich połączenie daje możliwość nowych funkcjonalności: funkcja ogrodowa pozwala na łatwe otwieranie drzwi podczas prac wokół domu, funkcja biurowa umożliwia wejście do budynku w określonych godzinach osobom bez specjalnych uprawnień dostępu (np. klientom), dodaje ekspert CAL.

Podobny system zabezpieczeń zaprezentowany został podczas targów BUDMA 2013 także na przykładzie drzwi PORSANGER, które znaleźć można w ofercie najcieplejszej kolekcji CAL-a - Kolekcji Arktycznej.

źródło i zdjęcie: Zakład Stolarki Budowlanej CAL