"Glass Handbook 2012" – nowe wydanie podręcznika o szkle architektonicznym

Dodano: poniedziałek, 21 stycznia 2013 08:27

NSG Group, producent szkła marki Pilkington, opublikował nową edycję podręcznika "Glass Handbook". Jest to praktyczne kompendium wiedzy nt. produktów szklanych i systemów szklenia dla budownictwa dostępnych aktualnie w ofercie NSG Group w Polsce.

Publikacja kierowana jest do architektów i projektantów, inwestorów, producentów okien, przetwórców szkła i wszystkich zainteresowanych charakterystyką techniczną oraz możliwościami wykorzystania szkła w architekturze.

Podręcznik "Glass Handbook" stanowi zbiór informacji o właściwościach, parametrach i możliwościach zastosowania produktów szklanych marki Pilkington. Obecne wydanie to trzecia edycja polskiej wersji podręcznika, która przedstawia aktualną ofertę firmy (zgodnie ze stanem na koniec 2012 r.). W porównaniu z poprzednią wersją publikacji z 2010 r., nowe wydanie zostało wzbogacone o prezentacje nowych produktów (takich jak Pilkington Optitherm™ GS, Pilkington SunShade™ Silver, Pilkington Pyroclear® czy Pilkington Insulight™ z żaluzjami ScreenLine®), bardziej szczegółowe opisy już istniejących produktów (np. systemów szklenia Pilkington Planar™ i Pilkington Profilit™) oraz liczne zdjęcia projektów architektonicznych, w których zastosowano rozwiązania marki Pilkington.

NSG Group, producent szkła marki Pilkington, regularnie wprowadza na rynek nowe produkty i rozwiązania o ulepszonych parametrach technicznych, które umożliwiają uzyskanie dodatkowych korzyści użytkowych w obiektach budowlanych, mówi Jolanta Lessig, Kierownik Komunikacji Marketingowej na Europę w NSG Group. Zależy nam, aby wszyscy zainteresowani mieli wiedzę o możliwościach, jakie oferują produkty szklane i systemy przeszkleń. Wiedza ta przekłada się na dobór efektywnych rozwiązań dla każdego projektu budowlanego.

Informacje nt. produktów szklanych zebrane w "Glass Handbook" zostały uporządkowane według kategorii korzyści: ochrona przed słońcem, izolacja cieplna, ochrona przed ogniem i hałasem, bezpieczeństwo/ochrona przed atakiem, samoczyszczenie czy dekoracja. Publikacja zawiera też rozdział na temat systemów przeszkleń Pilkington Planar™ i Pilkington Profilit™, a także prezentacje produktów do specjalnych zastosowań np. superbezbarwnego szkła Pilkington Optiwhite™ czy szkła Pilkington Mirropane™ do dyskretnej obserwacji osób (tzw. szkło "policyjne").

Aktualny podręcznik "Glass Handbook" jest dostępny w dwóch wersjach: on-line oraz drukowanej. Na stronie internetowej www.pilkington.pl można go znaleźć w wersji elektronicznej na wszystkich stronach produktowych oraz w zakładce "Broszury" w działach "Szkło dla domu", "Szkło dla architektów" i "Szkło dla przetwórców i hurtowni szkła". Wersja drukowana będzie dystrybuowana podczas seminariów, szkoleń i spotkań z klientami. Papierowe wydanie podręcznika jest również dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Po informacje jak je otrzymać zapraszamy na stronę: http://www.pilkington.com/europe/poland/polish/building+products/architects/brochures.htm

źródło i zdjęcie: Pilkington