Jesienne seminaria dla architektów "Zastosowanie nowoczesnych technologii w architekturze"

Dodano: wtorek, 11 września 2012 10:36

Od 25 września 2012 r. zostają wznowione bezpłatne seminaria dla architektów pt. "Zastosowanie nowoczesnych technologii w architekturze". Organizatorami tych cyklicznych spotkań są firmy: Pilkington Polska, Schüco i Geze.

Seminaria "Zastosowanie nowoczesnych technologii w architekturze" to inicjatywa trzech firm działających w branży materiałów i technologii budowlanych, której celem jest dzielenie się z architektami i projektantami wiedzą i doświadczeniem w zakresie praktycznego wykorzystania nowoczesnych technologii w architekturze.

Przedstawiciele Pilkington Polska, Schüco i Geze co roku odwiedzają miasta w różnych rejonach Polski, gdzie organizują bezpłatne spotkania branżowe. Na mapie tegorocznej edycji był już Rzeszów i Zamość a we wrześniu i październiku br. seminaria zawitają do Zielonej Góry (25 września), Opola (26 września) i Olsztyna (3 października).

W trakcie spotkań prezentowana będzie tematyka zrównoważonej architektury i systemów certyfikacji "zielonych" budynków: LEED i BREEAM. Uczestnicy spotkań dowiedzą się w jaki sposób szkło i systemy szklane pomagają obniżać zużycie energii i wody w budynku, zwiększają komfort użytkowania przestrzeni oraz przyczyniają się do bezpiecznego użytkowania obiektu. Nie zabraknie również informacji nt. energooszczędnych powłok budynków, nowoczesnych konstrukcji z aluminium i PVC oraz okuć budowlanych i automatyki drzwiowej. Wszystkie te zagadnienia zostaną omówione na przykładach wybranych realizacji architektonicznych.

Udział w seminariach jest bezpłatny. W celu uzyskania zaproszenia należy zarejestrować się na stronie internetowej firmy.

źródło i zdjęcie: Pilkington Polska