NSG Group uruchomiło Centrum Usług Wspólnych

Dodano: czwartek, 06 września 2012 11:48

Swoją działalność rozpoczęło Centrum Usług Wspólnych NSG Group w Sandomierzu. Japoński koncern NSG Group, do którego należą spółki Pilkington w Polsce, jest jednym z największych światowych producentów szkła dla branży budowlanej i motoryzacyjnej. Sandomierskie Centrum Usług Wspólnych obsługiwać będzie zakłady koncernu z Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii i Polski w zakresie finansowo księgowym, IT oraz zakupów.

W poniedziałek, 3 września 2012 r., rozpoczęło działalność Centrum Usług Wspólnych utworzone przez NSG Group w Sandomierzu.

Pierwsi pracownicy z działu finansów oraz zakupów rozpoczęli pracę tygodniowym szkoleniem wprowadzającym, mówi Monika Kuczyńska, dyrektor ds. personalnych w Polsce i Czechach. Dla kolejnych grup specjalistów przewidziane są szkolenia m.in. w Niemczech i Wielkiej Brytanii, które będą realizowane w kolejnych tygodniach września.

Projekt tworzenia Centrum Usług Wspólnych ogłoszony został w czerwcu 2012 r. Od tego czasu NSG Group prowadził rekrutację specjalistów z Sandomierza i okolic, oferując 60 nowych miejsc pracy.

źródło i zdjęcie: Pilkington