Stolarka drzwiowa z kontrolą dostępu

Dodano: środa, 22 sierpnia 2012 10:15

Inwestorzy często oczekują by montowane w budynku drzwi wyposażone były w systemy zamknięć, dzięki którym do części pomieszczeń wejść będą mogły tylko osoby upoważnione. OknoPlus oferuje drzwi łączące w sobie doskonałą ochronę i wygodę użytkowania.

W wielu obiektach istnieją pomieszczenia, do których właściciele chcieliby mieć indywidualną kontrolę dostępu. Zabezpieczenie zamkiem z wkładką patentową, dzięki któremu można ryglować i otwierać drzwi, wówczas nie wystarczy.

Stolarka drzwiowa z kontrolą dostępu

Będący w ofercie firmy OknoPlus system Key Tec może być stosowany w domach jedno- i wielorodzinnych. Wkładki patentowe zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa, kodowane są w systemie centralnym, który oferuje dowolną ilość wkładek pojedynczych. Właściciel domu mając klucz centralny może otwierać wszystkie zamki, zaczynając od drzwi zewnętrznych, poprzez drzwi wewnętrzne, bramę, a na skrzynce na listy kończąc.

Wkładki o różnym poziomie dostępu pozwalają na ustalenie możliwości wejścia do poszczególnych wnętrz dla wybranych osób. Istotnym atutem tego rozwiązania jest posiadanie przez każdego z użytkowników tylko jednego klucza, zamiast całego pęku.

System Key Tec jest zabezpieczony przed kopiowaniem kluczy. Wraz z kluczami użytkownik otrzymuje kartę bezpieczeństwa, na której zakodowane są wszystkie informacje o danym systemie. By móc dorobić kolejny klucz, konieczne jest przedłożenie karty u producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, iż niepowołana osoba nie dorobi klucza bez naszej wiedzy i zgody.

Drzwi wejściowe - fot. OknoPlusKolejnym zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem stosowanym w stolarce drzwiowej OknoPlus jest zasuwnica autoLock z zabezpieczeniem przed rozwierceniem wkładki. Daje ono gwarancję bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Podczas zamykania drzwi ryglują się automatycznie w trzech punktach. Na dole i u góry skrzydła montowane są rygle hakowe, w środkowej części natomiast umieszczona jest zapadka. Dodatkowe ryglowanie ręczne wysuwa rygiel główny w środkowej części drzwi.

Drzwi z kontrolą dostępu za pomocą odcisku palca

Zamek wielopunktowy z czytnikiem linii papilarnych jest następną innowacją stosowaną w drzwiach firmy OknoPlus. System ten jest w stanie zapewnić maksymalny stopień bezpieczeństwa. Drzwi otwiera się poprzez przyłożenie palca do czytnika - nie trzeba już nosić niewygodnego pęku kluczy. Czytnik może rozpoznawać kilka wzorów linii papilarnych.

Chcąc zapewnić bezpieczeństwo i komfort użytkowania stolarki drzwiowej warto zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj zamka został w niej zamontowany. Nowoczesne rozwiązania mogą zagwarantować zarówno ochronę, jak i wygodę.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy OknoPlus, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: OknoPlus

Firma OknoPlus