Kompleksowe rozwiązania Schüco dla energooszczędnego budownictwa

Dodano: wtorek, 21 sierpnia 2012 14:47

Przez wysokie ceny materiałów budowa domu energooszczędnego mogła być nawet o 40% droższa w porównaniu do tradycyjnego. Różnice te stają się coraz mniejsze. Od 2013 r., dzięki nowej ustawie, mają być dostępne dopłaty do zakupu energooszczędnych technologii, takich jak ciepła stolarka okienna czy kolektory słoneczne. Schüco oferuje w tej dziedzinie kompleksowe rozwiązania.

Jeszcze do niedawna budowa energooszczędnych domów była uważana za nieopłacalną. Rozwój technologii budowlanych i rosnące ceny energii sprawiają, że zrównoważone budownictwo zyskuje na popularności. Rozwiązania firmy Schüco dla energooszczędnego budownictwa już teraz mają charakter kompleksowy. Wysokowydajne kolektory słoneczne oraz wzajemnie kompatybilna, ciepła stolarka okienna i drzwiowa, pozwalają realizować budynki przyszłości.

Istotna jest szczelność powłoki budynku energooszczędnego

Wykorzystywanie instalacji do pozyskiwania energii odnawialnej nie wystarczy. Nieszczelne okna i drzwi mogą być źródłem utraty nawet 30% energii cieplnej. W projekcie energooszczędnego budynku powinny być przewidziane okna o współczynniku Uw co najmniej 1,2 W/m²K. Ściana zewnętrzna bez otworów, spełniająca warunki norm U = 0,3 W/m²K, po wstawieniu zwykłych okien PVC może mieć nawet dwukrotnie gorszy współczynnik przenikania ciepła - do U = 0,6 W/m²K.

Przekrój okna Schüco Corona SI 82Parametry okien PVC Schüco przekraczają obecne wymagania stawiane energooszczędnej stolarce. System Schüco Corona SI 82 z sześcioma zamkniętymi komorami powietrznymi spełnia z nawiązką wymagania budownictwa niskoenergetycznego, bez zastosowania kosztownych rozwiązań konstrukcyjnych. Okno ze standardową szybą zespoloną o współczynniku Ug = 0,7 W/m²K, jako całościowy produkt, ma doskonały współczynnik izolacyjności termicznej na poziomie Uw = 1,0 W/m²K. Wartość współczynnika przenikania ciepła całego okna można dodatkowo obniżyć do standardu pasywnego Uw = 0,8 W/m²K stosując szybę dwukomorową o współczynniku Ug = 0,5 W/m²K z ciepłą ramką.

Jeszcze lepsze rezultaty można uzyskać stosując siedmiokomorowe okna pasywne ThermoPlus. Rozwiązanie oparte na opatentowanej technologii trwałego łączenia tworzywa sztucznego z ciągłymi, płaskimi wzmocnieniami aluminiowymi odbijającymi promieniowanie cieplne, uzyskuje najlepsze parametry przenikania ciepła dla ramy Uf = 0,78 - 0,90 W/m²K. Wraz z pasywnym systemem przesuwnym Schüco ThermoSlide pozwala na projektowanie powłok budynków energooszczędnych w sposób kompleksowy.

Wykorzystywanie źródeł odnawialnych

Uzyskanie standardu domu energooszczędnego nie jest możliwe bez wykorzystania urządzeń pozwalających na pozyskiwanie energii ze słońca. Dzięki zastąpieniu oleju opałowego czy gazu całkowicie darmową energią słoneczną, można w tradycyjnym domu zmniejszyć wydatki na ogrzewanie o 50-60%.

Rozwiązania firmy Schüco obejmują ponad 1000 produktów do instalacji termalnych. Dostępnych jest 10 różnego rodzaju kolektorów płaskich, w tym wielkopowierzchniowych i produkowanych na wymiar, które można harmonijnie wpasować w każdą dostępną powierzchnię, nie tylko dachową.

Firma Schüco produkuje systemy kolektorów dedykowane do 6 różnych sposobów zabudowy. Jeżeli architektura budynku nie dostarcza idealnych warunków do pozyskiwania energii słonecznej, warto sięgnąć po kolektor Premium do zabudowy w daszek osłonowy, w fasadę lub na barierkę balkonu.

Zestaw Schüco Premium do pozyskiwania energii słonecznejKolektory słoneczne można także montować w orientacji ukośnej - na dachu, w dachu, na dachu płaskim lub w daszku - oraz pionowej, w zestawach dwu-, cztero-, sześcio- i wielokolektorowych. Możliwa jest zabudowa całych połaci dachowych lub elewacji. Zastosowane w nich przezroczyste szkło o zwiększonej przepuszczalności światła gwarantuje wysoką odporność na pęknięcia i gradobicie. Kompleksowe rozwiązania Schüco dla energooszczędnego budownictwa obejmują też wysokiej klasy akcesoria dodatkowe, między innymi zbiorniki 2-wężownicowe, zbiorniki kombinowane typu "Tank In Tank", bufory, 5 typów stacji solarnych czy regulatory słoneczne.

Zapraszamy do zapoznania się zakładką firmy Schüco International Polska, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Schüco International Polska