Specjalistyczna odzież od firmy WIŚNIOWSKI dla ratowników pogotowia

Dodano: poniedziałek, 20 sierpnia 2012 07:48

W ramach podziękowań za przeprowadzenie sprawnej akcji ratunkowej firma WIŚNIOWSKI ufundowała dla ratowników medycznych Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego letnią odzież specjalistyczną. Wezwanie dotyczyło wypadku przy montażu linii produkcyjnej.

Praca ratowników medycznych to wiedza, doświadczenie i umiejętność profesjonalnego zachowania nawet w ekstremalnych warunkach. Jest to również, a może przede wszystkim, zaangażowanie i serce. Bardzo często od nich zależy zdrowie i życie, a to ogromna odpowiedzialność.

30 marca 2012 r. załoga karetki w składzie Bogusław Oleksy, Sławomir Kulig i Łukasz Ruchała otrzymała wezwanie do poszkodowanego. Przyczyną była amputacja palców pracownika włoskiej firmy prowadzącej montaż linii produkcyjnej. Jak relacjonują świadkowie zdarzenia ratownicy wykazali się ogromnym profesjonalizmem dając jednocześnie poszkodowanemu poczucie bezpieczeństwa.

Wypadek nie był typowy. Musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Najważniejsze jest to, by jak najszybciej dotrzeć do poszkodowanego pacjenta, zabezpieczeniem tego konkretnego rannego zajęli się już koledzy ratownicy, mówił kierowca karetki - Łukasz Ruchała.

Pacjent został szybko przewieziony do kliniki chirurgii ręki w Poznaniu. Mimo tego, że ze względu na zbyt duże rozmiary urazu nie udało się uratować palców, to specjalistyczna i natychmiastowa opieka medyczna w poznańskiej klinice dała poszkodowanemu szanse na normalne funkcjonowanie. Obecnie wrócił on już do pracy.

Praca pogotowia jest rzadko doceniana. Dlatego podziękowaniom za tę konkretną akcję ratowniczą, ale również za całość pracy, towarzyszyło przekazanie specjalistycznej odzieży od firmy WIŚNIOWSKI dla ratowników pogotowia. Producent garażowych bram segmentowych i ogrodzeń posesyjnych ufundował piętnaście kompletów specjalistycznej odzieży letniej dla zespołu Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu.

Podziękowania dla Pogotowia Ratunkowego z Nowego Sącza - WIŚNIOWSKIW imieniu właściciela firmy Andrzeja Wiśniowskiego, zarządu oraz pracowników firmy WIŚNIOWSKI podziękowania złożył Wiesław Pióro. Dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego Józef Zygmunt przyznaje, że takie uroczystości są dla ratowników niezwykle budujące.

Rzadko się zdarza, że ktoś publicznie dziękuje ratownikom medycznym za ich pracę. Jak najlepiej wykonują oni swoją powinność, ale takie sytuacje są bardzo miłe. Ta konkretna akcja ratownicza wymagała szybkości i ogromnego doświadczenia. Te wszystkie cechy ratownicy pokazali w jak najlepszym wydaniu. Dziękujemy firmie WIŚNIOWSKI za przekazane ubiory. Będą oczywiście wykorzystywane przez ratowników, mówił Józef Zygmunt.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy "WIŚNIOWSKI" spółka z o.o. sp.k., która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: "WIŚNIOWSKI" spółka z o.o. sp.k.