Rozbudowa działu badawczo-rozwojowego firmy DRUTEX

Dodano: czwartek, 02 sierpnia 2012 09:39

DRUTEX rozszerza wyposażenie swojego działu badań i rozwoju. Dzięki technologicznemu unowocześnieniu możliwe będzie kontrolowanie produkowanej stolarki okiennej w zakresie szczelności i wytrzymałości profili.

Firma DRUTEX, w ramach rozbudowy działu badawczo-rozwojowego zakupiła maszynę KS Schulten, na której bazują znane instytucje certyfikujące jak na przykład Instytut ift Rosenheim. Producent będzie mógł teraz samodzielnie prowadzić badania stolarki na przepuszczalność powietrza, wodoszczelność i odporność na obciążenie wiatrem.

Zakup maszyny KS Schulten wzbogacił firmę o kolejne specjalistyczne narzędzie wysokiej technologii, największe i najnowocześniejsze tego typu wśród wszystkich producentów okien PVC. Spółka zamierza dalej inwestować w zaawansowany rozwój technologiczny, a tym samym udoskonalanie swoich produktów.

Produkty testowane są za pomocą ściany badawczej, czyli komory AWW Air-Wind-Water (powietrze-wiatr-woda). Komora firmy KS Schulten ma 6,3 m szerokości, 6,5 m wysokości oraz 2 m głębokości. Głębokość przestrzeni testowej wynosi 0,65 m. Urządzenie sprawdza poprawność szczelnościowo-wytrzymałościową stolarki okienno-drzwiowej dla produktów o maksymalnych wymiarach 5,4 m szerokości i takiej samej wysokości. W komorze zainstalowana jest dmuchawa przystosowana do uzyskania parcia i ssania o wartości 5000 Pa. Maszyna KS Schulten wyposażona jest też w zamknięty system obiegu wody, 9 czujników pomiarowych oraz urządzenie do generowania dymu.

Komputerowe sterowanie komorą AWW odbywa się za pomocą oprogramowania KS Software. Pozwala ono na zdefiniowanie programu oraz sekwencji poszczególnych cykli badań oraz tworzenie tabel oraz wykresów klasyfikujących stolarkę. Odbywa się to w sposób zgodny z europejskimi normami dla konstrukcji okienno-drzwiowych i fasadowych.

DRUTEX, jako jedyny w branży, posiada największą ścianę badawczą KS Schulten z komorą AWW. Rozbudowa działu badawczo-rozwojowego firmy umożliwiła prowadzenie badań właściwości stolarki o każdym typie, kształcie i gabarytach. Własne laboratorium stwarza możliwości kontrolowania i nadzorowania wszelkich procesów wpływających na jakość produktów.

Nowoczesna maszyna KS Schulten to z pewnością inwestycja w innowacyjność naszej stolarki. Urządzenie stwarza ogromne możliwości w zakresie badania stolarki pod względem wielu parametrów, które są nader istotne z punktu widzenia współczesnego klienta, a więc przede wszystkim energooszczędności, wodoszczelności czy przepuszczalności wiatru. Dzięki nowoczesnej technologii, w tym również nowej maszynie - największej tego typu wśród polskich producentów stolarki PVC - jesteśmy w stanie w jeszcze większym stopniu dbać o jakość naszej stolarki. Nowe rozwiązanie, które wzbogaciło dział badań i rozwoju DRUTEX-u, to już nie tylko kolejne urządzenie do pomiaru określonych właściwości - to maszyna będąca gwarantem jakości odpowiadającej najwyższym europejskim standardom. Wierzymy, że nasi klienci to docenią, mówił Bogdan Gierszewski, dyrektor ds. produkcji DRUTEX SA.

W firmie DRUTEX produkcja stolarki okiennej i drzwiowej prowadzona jest obecnie na  kilkunastu liniach technologicznych wyposażonych w najnowocześniejsze maszyny i urządzenia renomowanych zachodnich firm. Dbałość o naukowo-badawcze zaplecze pomoże w uzyskiwaniu coraz lepszej efektywności energetycznej okien.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy DRUTEX SA, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: DRUTEX SA

Firma Drutex